امنیت ویندوز 10
اخبار تکنولوژی

ویندوز ۱۰ امن نیست؛ حفاظت اطلاعات فرانسه امنیت ویندوز ۱۰ را زیر سوال برد!

طی نامه منتشر شده از سوی CNIL در ۷ خط به صورت واضح شاهد دلایل عدم تطبیق ویندوز ۱۰ با قوانین امنیتی و اطلاعاتی کشور فرانسه هستیم:

رئیس کمیته ملی حفاظت اطلاعات کشور فرانسه (CNIL) در نامه ای رسمی خطاب به مایکروسافت، ویندوز ۱۰ را دارای امنیتی پایین دانست و مایکروسافت را متهم به جمع آوری اطلاعات و محتواهای شخصی کاربران کرد!

طی نامه منتشر شده از سوی CNIL در ۷ خط به صورت واضح شاهد دلایل عدم تطبیق ویندوز ۱۰ با قوانین امنیتی و اطلاعاتی کشور فرانسه هستیم:

جمع آوری و انباشتگی بیش از حد اطلاعات
عدم امنیت کافی     – عدم رضایت فردی کاربران
نبود اطلاعات و امکانی برای حذف کوکی ها
داده های کاربران به منتظقه غیر از اتحادیه اروپا ارسال می شود (نبود مقصدی مشخص یا اصطلاحا بندر امن) (این مورد با قطعنامه مورد تایید اتحادیه اروپا مربوط یه ۶ اکتبر ۲۰۱۵ مغایرت دارد!)

در ادامه CNIL می افزاید که مایکروسافت در ویندوز ۱۰ اطلاعات استفاده کاربران از اپ ها و اینکه عملکرد کامل در مدت زمانی که کاربر از کامپیوتر استفاده می کند را به صورت کامل جمع آوری می کند، نکته مهم اینکه مقدار بسیاری از اطلاعات برای سرویس های فعال در سیستم غیر ضروری هستند!

یکی از مواردی که CNIL به آن اشاره کرده این است که در صورتی که سیستم مجهز به ویندوز ۱۰ به دست فرد ناشناسی بیافتد فرد می تواند بدون محدودیت پسورد و اصطلاحا PIN وارد کند تا در صورت صحیح بودن وارد محیط شود، این در حالی است که بایستی  بعد از چند بار اشتباه زدن پسورد باید سیستم مجهز به سامانه ای باشد که بتواند اطلاعات و محتوای سیستم را معدوم گرداند!

این اولین بار نیست که مایکروسافت و سیستم عامل هایش متهم به شکستن قوانین امنیتی می شوند! اما اینبار و در شرایط کنونی وضعیت فرانسه می تواند محک جدی برای ضعف اظلاعاتی و امنیتی کاربران سراسر دنیا باشد.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
۱ دیدگاه

یک دیدگاه

  1. fereshte

    ۸ مرداد ۱۳۹۶ at ۱۴:۴۸

    قطعا مایکروسافت دست به هرکاری میزنه تا امنیت ویندوز۱۰ بالابره شکی درش نیس تازه اگرتا الان کاری نکرده باشه

    0

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 16 =

برو بالا