اخبار تکنولوژی

باتری های خانگی مرسدس بنز بزودی در اختیار عموم قرار خواهند گرفت

هر باتری خانگی مرسدس ۶۶ پوند وزن دارد و می تواند ۲٫۵ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی ذخیره کند. تا سقف هشت عدد از آن ها می توانند به هم متصل شده و در مجموع ۲۰ کیلووات ساعت انرژی تولید کنند. برای مقایسه بطور میانگین هر خانه در آمریکا ۳۰ کیلووات ساعت انرژی در روز مصرف می کند. در آلمان باتری های خانگی مرسدس انرژی لازم را از صفحات خورشیدی گرفته و در خود دخیره می کنند تا در زمان نیاز به وسیله مبدل به برق خانگی تبدیل شوند.

روز به روز بر میزان استفاده بشر از انرژی افزوده می شود. اما مشکل محدود بودن انرژی و تجدید ناپذیر بودن آن است. خوشبختانه با رشد علم و تکنولوژی این مشکل در حال حل شدن است. یکی از این تکنولوژی ها, باتری خانگی است که اخیرا شرکت هایی در دنیا در حال ورود به رقابت در این زمینه هستند.
برای اطلاعات بیشتر درباره پدیده تولید باتری خانگی, به بررسی چند تولیدکننده عمده این باتری ها می پردازیم:

بخش Daimler’s ACCUmotive واحدهای ذخیره ساز انرژی مرسدس بنز را تولید می کنند.تا کنون باتری های خانگی مرسدس به هیچ مصرف کننده ای در آلمان فروخته نشده اند. اما با فروش آن ها به کارخانه های نیازمند به برق و شرکت های تولید سلول های خورشیدی سود خود را به دست آورده اند.
اکنون این شرکت آماده است تا بخشی از باتری های خانگی خود را در بازار های اروپایی به فروش برساند. سخنگوی دایملر اعلام کرده است که  محدوده قیمت این باتری های خانگی با توجه به تکنولوژی به کار رفته در آن ها بین ۹ تا ۱۰ هزار دلار خواهند بود.

mercedes-benz-energy-storage-units_004-720x480-c

هر باتری خانگی مرسدس ۶۶ پوند وزن دارد و می تواند ۲٫۵ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی ذخیره کند. تا سقف هشت عدد از آن ها می توانند به هم متصل شده و در مجموع ۲۰ کیلووات ساعت انرژی تولید کنند. برای مقایسه بطور میانگین هر خانه در آمریکا ۳۰ کیلووات ساعت انرژی در روز مصرف می کند. در آلمان باتری های خانگی مرسدس انرژی لازم را از صفحات خورشیدی گرفته و در خود دخیره می کنند تا در زمان نیاز به وسیله مبدل به برق خانگی تبدیل شوند.

برخلاف آمریکا که باتری های شرکت تسلا موسوم به PowerWall بازار آمریکا را فراگرفته و مورد توجه همه هستند, در آلمان انرژی را مثل روش های مرسوم مصرف نمی کنند.

در آمریکا مشتری ها انرژی برق را دریافت می کنند تا در هنگام افت مصرف در powerwall ذخیره کنند تا عصرها که زمان اوج مصرف می باشد, از آن استفاده کنند. اما در آلمان این اجازه به مردم داده نشده است. تفاوت دیگر این است که مشتری ها در آلمان می توانند اتومبیل های برقی خود را مستقیما با استفاده از باتری های خانگی شارژ کنند که اکنون این امکان در آمریکا برای کاربران خانگی وجود ندارد.

mercedes-benz-energy-storage-units_003-720x480-c

دیگر باتری های شرکت تسلا در بازارهای جهانی بی رقیب نیستند, اما حرف زیادی در این رقابت برای گفتن دارند.

باتری های powerwall نزدیک ۲۰۰ پوند سنگین تر از باتری های خانگی مرسدس هستند و همچنین انرژی بیشتری برابر با ۶٫۴ کیلووات ساعت ذخیره می کنند. باتری های powerwall در بهترین حالت می توانند معادل با ۵۸ کیلووات ساعت انرژی در خود ذخیره کنند. باتری های شرکت تسلا نه تنها از مرسدس پرقدرت ترند, بلکه ارزان تر هم هستند و قیمت تمام شده آن ۷,۰۰۰ دلار می باشد.

بیشترین ظرفیت باتری های powerwall برای تولید برق برای استفاده معمولی یک خانواده آمریکایی, تقریبا دو روز است. درحالیکه که این مدت برای باتری های مرسدس کمی بیشتر از یک روز است. هرچند که دایملر اعتقاد دارد که بیشتر مردم در جستجوی برق برای تمام خانه خود نیستند, اما از مقدار مناسب آن استقبال می کنند.

مدیر ارشد نوآوری کسب و کار  دایملر, Frank spennemann درباره باتری ها گفت که آن ها تقریبا سبک وزن هستند و وزنی حدود ۳۰ کیلوگرم دارند. بنابراین شما می توانید یک نفره آن را حمل کنید و از این جهت قابل مقایسه با تسلاست. شما می توانید آن را روی زمین قرار دهید و مجبور  نیستید در جای مرتفعی نصبش کنید. مزیت دیگرشان سیمکشی بسیار ساده آن هاست.

mercedes-benz-energy-storage-units_001-720x480-c

شرکت Nissan و شرکت تازه تاسیس Orbison نیز اخیرا اعلام کرده اند که به راه حل ساخت باتری خانگی دست یافته اند. x_storage که نام باتری های شرکت نیسان است, ۴٫۲ کیلووات ساعت انرژی ذخیره کرده و قیمت تمام شده ای برابر ۴ هزار دلار خواهند داشت. بنابرگفته Ars Technica نیسان انتظار دارد که باتری های خود را تا سپتامبر به تولید انبوه برساند.

درمورد شرکت اوربیسن می توان گفت هر قطعه باتری ۴۰ پوندی این شرکت می تواند ۲٫۲ کیلووات ساعت انرژی ذخیره کند. حداکثر پنج قطعه از این باتری ها می توانند به هم وصل شوند که دراینصورت ۱۳٫۲ کیلووات ساعت انرژی ذخیره می شود. اوربیسن هنوز قیمتی برای باتری های خود تعیین نکرده است. اما, احتمالا قیمتی حدود ۱,۵۰۰ دلار خواهند داشت. انتظار می رود این شرکت باتری هایش را تا تابستان عرضه کند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

برو بالا