ancient-greek-art-H
زندگی و سلامت

برگ زیتون یا رزماری ؟ کدامیک بر سر اساطیر یونانی بوده و چرا ؟؟؟

بیشتر دانشجویان و دانش آموزان در فصل امتحانات دچار استرس می شوند بی خبر از اینکه با این گیاه می توانند حافظه خود را به راحتی برای امتحانات تقویت کنند.

در فصل امتحانات دانش آموزان و دانشجویانی بسیاری سعی می کنند با مصرف قهوه ساعات بیشتری را بیدار باشند و درس بخوانند. گذراندن ساعات طولانی در کتابخانه ها و درس خواندن های طولانی مدت در شب امتحان از عادات بیشتر محصلین است.

اما راه حل بهتر و مناسب تری وجود دارد که از استرس های امتحان هراسی نداشته باشید. داشتن یک حافظه قوی به شما کمک می کند هر آنچه را که مطالعه می کنید یا می آموزید به خوبی در حافظه شما حفظ شود.

به تازگی دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که گیاه رزماری می تواند به حافظه انسان کمک های مهمی  داشته باشد. این گیاه سبب تقویت حافظه شده و مغز انسان را قدرت می بخشد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : این ۹ گیاه که سبب بهبود آسیب های ریه و تقویت سلامت آن میشوند

برگ زیتون یا رزماری

ancient-greek-art-H

با توجه به تحقیقاتی که دانشمندان بر روی رزماری داشته اند نظریه ای صادر کرده اند. در یونان باستان رسم بر این بوده است که حلقه ای از یک گیاه سبز بر سر می نهادند.

محققین اعلام کرده اند که ممکن است حلقه سبز بر سر دانشمندان و اساطیر یونانی به احتمال زیاد رز ماری بوده نه برگ زیتون. چرا که این گیاه می توانسته تمرکز و تقویت حافظه را در این افراد بالا ببرد.

با این تفاسیر حلقه های سبزی که بر روی سر محصلین یونان باستان مشاهده می کنیم جنبه تزئینی و زیبایی نداشته است. بلکه به منظور تقویت حافظه از شاخه رز ماری حلقه ای به مانند تاج درست کرده و برسر می گذاشتند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : از عصاره های گیاهی چه می دانید؟ خواص این روغن های طبیعی را به خاطر بسپارید…

رز ماری برای محصلین

ancient-greek-art-H

مطالعاتی که در دانشگاه Northumbria انگلستان صورت گرفته است نشان دهنده خواص موثر این گیاه بر روی حافظه است. محققان طی یک آزمایش تعدادی دانش آموز را در یک اتاق مملو از عطر رزماری قرار دادند.

آنها بین هفت تا پنج درصد در تست حافظه موفق تر از سابق بودند. این نتیجه که به صورت عمومی بین دانش آموزان و دانشجویان اعلام شد سبب درخواست عصاره گیاه بین محصلین گشت.

با توجه به تحقیقات دانشمندان  تقاضای سفارش رز ماری به خصوص در بین محصلین در نزدیکی امتحانات بالا رفته است.

بیشتر دانشجویان و دانش آموزان به خصوص در فصل امتحانات خواستار عرضه این محصول به صورت اسانس شده اند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : راه طبیعی مقابله با آلزایمر را بشناسید

رزماری با مغز چه می کند؟

رایحه این گیاه پر خاصیت فعالیت های الکتریکی مغز را تحت تاثیر خود قرار می دهد. مغز انسان نیز ترکیبات رزماری را همانند خواص دارویی جذب کرده و برروی حافظه تاثیر می گذارد. در دانشگاههای انگلستان یک شاخه رز ماری به قیمت یک یورو به فروش می رود که خریداران بسیاری پیدا کرده است.

 

اکنون می توان پی برد که عالمان یونان باستان بسیار قبل از تر به خواص رز ماری پی برده اند.

و این خود یکی از راههای مفید و تاثیر گذار تقویت حافظه بوده است که اکنون نیز در بین محصلین بسیار رواج پیدا کرده است.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یک =

برو بالا