اخبار پزشکی

دانشمندان می گویند افزایش طول عمر غیرممکن است؛ ۱۲۵ سال سن حداکثر انسان تاکنون

دانشمندان روش های بسیاری را برای افزایش عمر برگزیده و تست کرده اند، واکسن ها، رژیم های خاص غذایی و رفاه عمومی، همه و همه طی سال های اخیر نتوانسته اند سن انسان ها را به بیش از رکورد جهانی ۱۲۲ سال افزایش دهند!

محققان امریکایی بعد از تحقیق و آزمایش های فراوان، امیدوار بودن انسان ها به کشف راهی که بتواند طول عمر را افزایش دهد بی ثمر اعلام کرده اند!

طی چند دهه اخیر انسان ها تلاش های بسیاری برای افزایش امید به زندگی صورت داده اند و اخبار و منابع متعددی از تلاش های بسیاری برای افزایش طول عمر انسان ها گفته اند. علی رغم تمامی این تلاش ها طول عمر یا بهتر بگوییم امید به زندگی متوسط کودکانی که اکنون در این دنیا متولد خواهند شد به طور متوسط ۷۹ سال است، این در حالی است که امید به زندگی  متوسط برای افرادی که در حوالی سال ۱۹۰۰ میلادی متولد شده بودند بیش از ۴۷ سال نبوده است.

دانشمندان روش های بسیاری را برای افزایش عمر برگزیده و تست کرده اند، واکسن ها، رژیم های خاص غذایی و رفاه عمومی، همه و همه طی سال های اخیر نتوانسته اند سن انسان ها را به بیش از رکورد جهانی ۱۲۲ سال افزایش دهند!

آقای Jan Vijg استاد ژنتیک دانشگاه پزشکی آلبرت انیشتین در شیکاگو می گوید:

پیشرفت بیشتری برای غلبه بر بیماری های عفونی و مزمن مورد نیاز است و این حداقل راه افزایش طول عمر به نظر می رسد، اما تا کنون نتیجه ای که بتواند افزایش طول عمر را تایید کند نداشته ایم!

ezgif-3235758737

در دو دهه گذشته تاکنون افزایش امید به زندگی باعث بالا رفتن متوسط سن انسان ها شده است ولی جالب است بدانید که بیشتری سن ثبت شده مربوط به فردی با نام Jeanne Calment بود که در سال ۱۹۹۷ در ۱۲۲ سالگی جان باخت! (البته این آمار رسمی بوده و با شنیده های ما ایرانی ها که اکثرا غیر رسمی نیز هست تطابق ندارد! چرا که حتی در تربیون تلویزیون ایران چندیدن مورد از افراد مسن با سن های ۱۲۵، ۱۲۳ و … معرفی و اعلام شده ولی با توجه به نبود سند و مدرک کافی به صورت بین المللی مورد تایید نبوده و نیست.)

همانطور که در بالا هم اشاره شد طی دهه های گذشته هیچ نوع بهبودی در بالا رفتن طول عمر و سن انسان بوجود نیامده و هنوز هم دستیابی به سن حتی ۱۰۰ سالگی هم جزوی از مواردی است که آرزو به حساب می آید، در میان انسان ها معدود افرادی هستند که با خوش شانسی تمام به سن حدود ۱۱۵ سالگی می رسند، و عده ناچیزی تاکنون بیش از ۱۱۵ سال را درک کرده اند.

لیست مسن ترین انسان ها را در ویکیپدیا ببینید و بخوانید
ویدئوی گزارش ایندیپندنت از فردی با ۱۴۵ سال سن را اینجا ببینید!

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

برو بالا