داستان پشت پرده مایکروسافت از نصب ۲۰۰ میلیونی ویندوز ۱۰
اخبار تکنولوژی

داستان پشت پرده مایکروسافت از نصب ۲۰۰ میلیونی ویندوز ۱۰

چیزی حدود ۵ ماه از ورود سیستم عامل Microsoft Windows 10 می گذرد. می توان طبق آمار این نسخه از سیستم عامل ویندوز را رکورد دار سرعت فروش در میان تمامی نسخه های پیشین دانست. برای بسیاری مثل من که با نت نوشت در خدمت شما هستم جالب است که بدانیم دلایل پشت پرده این موفقیت ۲۰۰ میلیونی چه چیز هایی می تواند باشد.

در نگاه اول مایکروسافت موفقیت این سیستم عامل را مدیون تغییراتی است که با نظر مشتریان و برای آنها در پلتفرمش ایجاد است. تغییراتی که هم برای مایکروسافت ترک عادت بود و هم برای کاربر ها.

همه چیز باید مطابق میل مصرف کننده باشد

به عقیده تحلیل گر ها کاربر های کنونی ترسی با نام “ترس از نا شناخته ها” را که مانع مهاجرت از سیستم و پلتفرمی به دیگری می شود را به طور کامل کنار گذاشته اند. کاربر ها خیلی ساده تر از قبل تصمیم می گیرند و به آسانی نیز عادات خود را تغییر میدهند. این نکته در عین سادگی می تواند پلتفرم هایی به طور کامل منزوی کند و دیگران را که به ساز مشتریان هستند را پر کاربر و پر سود!

نکته قابل تامل اینکه هنوز هم مایکروسافت ویندوز در بسیاری از کسب و کار ها به عنوان سیستم عامل پایه ای مورد استفاده قرار می گیرد و باید اعتراف کرد شاید اپل برای کاربر ها به صورت انفرادی موفقیت هایی کسب کرده اما در سیستم های کسب و کار همچنان مایکروسافت پیشرو و مقبول است.

فاکتور X

به گفته Steve Kleynhans به عنوان یک تحلیلگر دنیای فناوری با توجه به مقبولیت Xbox One و ارتقای تمامی ۲۰ میلیونی تمامی دستگاه های ایکس باکس هنوز هم نمی توان از ۱۸۰ میلیون نصب ویندوز ۱۰ توسط کاربرها در سرتاسر جهان آن هم در ۵ ماه چشم پوشی کرد.

به گفته آمار و ارقام تعداد کامپیوتر های کنونی جهان چیزی حدود ۶۰۰ میلیون است که سن و سالی حداکثر ۴ ساله دارند. بسیاری از این سیستم ها هنوز هم از ویندوز xp استفاده می کنند و هنوز راه زیادی تا اعمال بروز رسانی به ویندوز ۱۰ وجود دارد و حتی شاید بسیاری هیچگاه بروز نشوند اما باز هم باید گفت آمار ۲۰۰ میلیونی در ۵ یا ۶ ماه کمی دور از ذهن است!

Start-970-80

ایا ویندوز ۱۰ واقعا یک شاهکار است؟

حتما تا اینجای این مطلب متوجه شده اید که هدف ما بررسی این نکته است که آیا واقعا ۲۰۰ میلیون کاربر این ویندوز را نصب کرده و از آن استفاده می کنند یا خیر! شاید از خودمان بپرسیم که دلیل این استقبال شاید امکانات و رابط کاربری خاصی باشد که این سیستم عامل در اختیار کاربر قرار می دهد، در جواب باید گفت بسیاری از این امکانات در نسخه های پیشین ویندوز هم وجود داشت!

مثلا  Windows Hello که امکان ورود شما به سیستم را با اثر انگشت یا چهره و یا حتی اسکن عنبیه می دهد. راستش را بخواهید این تکنولوژی ها را تولیدکنندگانی نظیر HP و Lenovo از پیشتر به کاربران ارائه می دادند.

رقم ۲۰۰ میلیونی را می توان باورنکردنی نامید اما هدفی که توسط تیم مایکروسافت به زبان می آید را چه می شود نامید ؟

هدف نهایی تعداد کاربران ویندوز ۱۰ از سوی مایکروسافت ۱ میلیارد اعلام شده است.

البته این هدف گیری تا سال ۲۰۱۸ است و باید گفت طبق برآوردی که مایکروسافت از نسخه های قبلی سیستم عاملش با عنوان مثل xp داشته این اعداد و ارقام را نشر می دهد.

از تمام این تفاسیر که بگذریم باید گفت طی سالهای اخیر شاهد چندین اتفاق خوب از سوی مایکروسافت جهت جلب نظر بیشتر کاربر ها بوده ایم، ارائه سیستم عاملی پر قدرت و توانمند که توانایی کنار امدن با سخت افزار های مختلف را داراست، پلتفرمی که توانایی اجرای حتی روی موبایل را به آسانی دارد و در مصرف انرژی و منابع بسیار خوب ظاهر شده و میشود و حتی ارائه دستگاه هایی چون سورفیس که از موفق ترین های بازار است را می توان از اتفاق ها و انفعالات خوب مایکروسافت در سالهای اخیر دانست.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

برو بالا