ساعت هوشمند
اخبار تکنولوژی

مرگ ساعت های هوشمند؛ آیا این ابزار ها شکست خورده اند؟

اگر از ساعت های هوشمند استفاده می کنید، یا تجربه کاری با آنها را دارید حتما با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

مدت زیادی از حضور ساعت های هوشمند در بازار می گذرد، تقریبا تمامی شرکت های بروز و سردمدار در زمینه تکنولوژی در این زمنیه قدم برداشته اند و هر یک محصولی با مشخصات و ظاهر و امکانات خاص خودشان و محصولات پیشینشان ارائه داده اند. اما خب این اتفاق علی رغم ترقیب عده کثیری به خرید این نوع از محصولات تکنولوژیک نتوانسته بخش اصلی بازار را در دست بگیرد و هیجان کافی در کاربران برای خرید ساعت های هوشمند وجود ندارد!

به عقیده تعدادی از منتقدان ترند ساعت های هوشمند در حال مرگ است، به عقیده بسیاری از کاربر ها خرید یک ساعت هوشمند چندان کار ارزشمندی نیست و داشتن یک ساعت هوشمند با قیمت های گزاف کنونی چندان مرقوم به صرفه به نظر نمی رسد!

با شما به بررسی آمار و ارقام بازار ساعت های هوشمند می پردازیم:

طبق امار و ارقام موجود تولید و عرضه ساعت های هوشمند در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال گذشته میلادی در ۳ ماهه سوم چیزی حدود ۵۱٫۶ درصد کاهش داشته و از ۵٫۶ میلیون واحد به ۲٫۷ میلیون واحد نزول پیدا کرده است.

وبسایت International Data Corporation یا همان IDC که به تحقیقات و گزارش های متنوع از بازار معروف است در آخرین آمار های منتشر کرده اش به نکات جالبی اشاره می کند. در IDC می خوانیم که اپل به عنوان یکی از سردمداران عرضه ساعت های هوشمند عرضه محصولاتش را با افت در تعداد آن هم از ۷۰٫۲% به ۴۱٫۳% سازمان داده است. این کمپانی در سال ۲۰۱۵ تعداد ۳٫۹ واحد میلیون ساعت هوشمند را در یک بازه خاص روانه بازار کرده و در همین بازه امسال تنها به ۱٫۱ میلیون واحد بسنده کرده است.

دامنه فعالیت های انبوه ساعت های هوشمند

همنطور که میدانید ساعت های هوشمند انبوهی از فعالیت ها را برای شما انجام می دهند، این در حالی است که منظور از ساعت بستن تنها مطلع شدن از زمان است و برای بسیاری از کاربر ها جذابیت های ساعت های هوشمند تنها به چند روز یا چند هفته اول ختم می شود. بعد از مدتی کاربرد برترین مدل ها هم تنها به مشاهده زمان ختم می شود!

androidpit-samsung-gear-s3-frontier-hero-w782

به عقیده بسیاری از تحلیل گر ها اگر ساعت های هوشمند تنها در یک حیطه به فعالیت می پرداختند و این انبوه امکانات در آن ها به چشم نمی خورد می توانست برای کاربر ها جذابیت بیشتری داشته باشد. البته بسیاری هم تنها علل جذابیت این ابزار های دیجیتالی همراه را امکانات فراوان آنها می دانند.

خوب که دقت کنیم انبوه خدمات ساعت های هوشمند آنها را تبدیل به ماکتی از گوشی های تلفن همراه هوشمند کرده است و این در حالی است که برای مشاهده محتویات و کار با آنها هر بار که پشت دستتان را روبروی صورتتان می گیرید تنها چند ثانیه وقت صرف مشاهده به صفحه ساعت خواهید کرد! و این جریان چندان جذابیتی برای انبوه کاربران علاقه مند به تکنولوژی ندارد.

لازم است بدانید که برای بهبود و افزایش علاقه مندی کاربران به این ابزار دیجیتال هم ایده های فراوانی وجود دارد و عمده نظرات و برنامه ریزی ها انتقال و کشیدن مسیر این تکنولوژی به سمت بحث سلامتی است، هم اکنون هم قدم های بسیار خوبی دراین زمینه در میان تولیدکنندگان صورت گرفته و می بینیم یکی از کاربرد های خوب این تجهیزات در بخش تناسب اندام و سلامتی است.

به عقیده ما در نت نوشت، ساعت های هوشمند هنوز وقت برای ورود و جایگیری در سبد خرید هر روزه و هر ساله دارند، این ابزار های دیجیتال علی رغم جذابیت های بسیار زیاد چندان به کار نمی آیند، اگر هم انبوه خدمات چشم گیر باشد تنها می تواند یکی دو ماه شما را دلگرم نگاه دارد و کم کم از به شارژ زدن مداوم و هر روزه انها خسته خواهید شد.

با تکمیل نسل ها و بروز شدن لحظه به لحظه و بهبود روابط کاربری و باتری های این تجهیزات احتمالا طی سال های آینده کم کم این نوع محصولات جای خود را در بازار باز خواهند کرد.

اگر از ساعت های هوشمند استفاده می کنید، یا تجربه کاری با آنها را دارید حتما با ما در بخش دیدگاه ها در میان بگذارید.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

برو بالا