سرطان در کمین همه کسانی است که از موبایل و مودم های وایرلس استفاده می کنند
زندگی و سلامت

چرا سرطان در کمین همه کسانی است که از موبایل استفاده می کنند؟

بالاخره دانشمندان ثابت کردند که ترس ما از تلفن های همراه، WiFi، رادیو و تلویزیون بی مورد نیست و همه این دستگاه ها با تابش امواج رادیویی کم شدت سلامتی انسان ها را تهدید می کنند. دانشمندان دریافتند که اشعه های منتشر شده از این دیوایس ها باعث استرس اکسیداتیو در سلول ها و آسیب به DNA و دیگر اثرات بیولوژیکی به صورت ایجاد اکسیژن فعال (ROS) و دفاع آنتی اکسیدانی می شود. دانشمندان اکراینی و امریکایی با تحقیقات متوجه شدند که از هر صد نفری که در معرض تابش این امواج با شدت کم قرار می گیرند ۹۳ نفر اکسیداتیو در سیستم های بیولوژیکی را تجربه می کنند.

اشعه های رادیویی موبایل، مودم های WiFi و رادیو ها خطری جدی برای سلامتی بشر به شمار می روند.

رادیکال های آزاد اکسیژن از ریسک فاکتورهای اصلی در بسیاری از بیماری های انسان مثل بیماری های نورودجنرتیو است. رادیکال آزاد اکسیژن و ملکول های وابسته به آن به عنوان گونه های فعال اکسیژن (ROS) هستند که توانایی تغییرات اکسیداتیو در سلول را دارند.

۱۳۹۳۰۴۳۰۱۹۳۷۵۷۸۷۰۳۲۶۰۱۱۴

اشعات مودم های وایرلس معمولی که اکثر ما در خانه داریم می تواند آغاز کننده ROS در بدن ما باشد. تحقیقات نشان می دهد که ۲۰ دقیقه استفاده از تلفن همراه در روز می تواند خطر ابتلا به نوعی تومور مغزی را تا سه برابر بیشتر کند و اگر این استفاده به یک ساعت افزایش یابد این خطر به ۵ برابر افزایش پیدا می کند. بنا به گزارش انجمن سرطان، ۱،۸۲۰ استرالیایی (۱،۰۸۰ مرد و ۷۴۰ زن) هستند که تشخیص سرطان مغز در آن ها داده شده است و متاسفانه این آمار در تمام جهان هر روز افزایش پیدا می کند. کودکانی که از تلفن همراه استفاده می کنند به علت اینکه در مرحله حساس بیولوژیکی به سر می برند و در برابر فاکتور های خطرناک واکنش بیشتری نسبت به بزرگسالان نشان می دهند در معرض خطر بیشتر مشکلات مغزی و سرطان در کل دوران زندگی شان هستند.

mobile-phones-wifi-devices-linked-to-cancer

آژانس بین المللی تحقیقات سرطان (IARC) شواهدی را به دست آور ده که می گوید RFR (اشعه های رادیویی و مایکروویو) احتمالا عامل اصلی سرطان است. افزایش چشمگیر سرطان در ۳۰ سال اخیر و همچنین افزایش اشعه های مایکروویوی و تلفن های همراه احتمال رابطه این دو را با یکدیگر تقویت می کند.

شما چه کارهایی برای جلوگیری از خطرات تلفن های همراه برای خود و عزیزانتان انجام می دهید؟

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سه =

برو بالا