زانیار و سیروان خسروی علیه تبعیض میان خوانندگان زبان به شکایت گشودند
موسیقی

زانیار و سیروان خسروی علیه تبعیض میان خوانندگان زبان به شکایت گشودند

هفته پیش وقتی در عین ناباروری بسیاری خبر حضور سالار عقیلی در شبکه منوتو منتشر شد، شایعات و اخبار ضدالنقیضی راجع به این خواننده در فضای مجازی منشر شد، بسیاری خبر از ممنوع الکار شدن و حتی مهاجرت می زدند و مراجع قانونی نیز منتظر بازگشت این خواننده پس از برگزاری مجموعه کنسرت های اروپایش به ایران بودند تا نظرشان را با قطعیت اعلام کنند.

کمتر از چند روز پس از مصاحبه سالار عقیلی با شبکه منوتو خبر لغو اجرای سالار عقیلی در جشنواره فجر منتشر شد و خبرگزاری های متعددی آن را پوشش دادند، قضایا به اینجا ختم نشد، در ادامه شاهد نامه خود سالار در دفاع از خودش بودیم که می توان گفت به خوبی از پس مشکلاتش برآمد، و سعی کرد به صورت منطقی پاسخ تمامی سوء تفاهم ها را به مردم ایران بدهد.

فردای نامه سالار دوباره اخبار مبنی بر تایید اجرای سالار در جشنواره به گوش رسید که حمید رضا نوربخش این مورد را اعلام کرد و گفت که برنامه اجرای سالار عقیلی در جشنواره موسیقی فجر پابرجاست و نیازی به خواننده جایگزین نیست.

از قضا برخورد شاید ناعادلانه و شاید غیر منظقی نسبت به قشر هنرمند بیش از پیش نمود کرد، و می بینیم که برادران خسروی که در میان قشر جوان تعداد بسیاری طرفدار دارند بابت این جریان کمی دلخوری برایشان پیش آمده است.

با شما به پست های اینستاگرامی زاینار و سیروان خسروی نگاهی می اندازیم:

جالبه که پس از حضور سالار عقیلى در شبکه من و تو مسئولین اعلام کردن که ایشون غافلگیر شدن و عدم آشنایى ایشون با این شبکه باعث شده ایشون برن و گفتگو داشته باشن. جالبتر اینه که ایشون پنج سال پیش هم با شبکه صداى آمریکا گفتگو داشتن. تو همین سفر به لندن هم با یکى از مجریان بى بى سى عکس دارن. کلا انگار ایشون تو کشورى که ما زندگى مى کنیم زندگى نمى کنن. نه صداى آمریکا رو میشناسن نه من و تو نه بى بى سى. حالا اینکه ایشون غافلگیر شدن رو من نفهمیدم یعنى چى، یعنى ایشون رفتن تو صداوسیماى خودمون ولى یهو و به صورت کاملاً غافلگیرانه اى سر از استودیو من و تو در آوردن؟ آیا ایشون از اینکه مجرى اون برنامه دامن کوتاه پوشیده بودن و حجاب نداشتن هم تعجب نکردن؟ آیا ایشونو با مجرى هاى داخلى اشتباه گرفتن؟ تو پروفایل رسمى خودشون هم عکس با خانمهاى بى حجاب میزارن. یعنى کلا ایشون خیلى انسان ساده اى هستن و از هیچى هم اطلاع ندارن و چون خیلى انسان بى اطلاعى هستن هیچوقت هم هیچ مشکلى براشون پیش نمیاد. ولى من الان ممنوع الکارم چون یک سایت آهنگامو بدون اجازه پخش کرده یا یک شبکه کلیپامو بدون اجازه پخش کرده و جرم من هم شده همکارى آگاهانه با شبکه هاى ماهواره اى!!! چون من مثل سالار عقیلى انسان ساده و از همه جا بى خبرى نیستم که غافلگیر شم بلکه بسیار باهوشم و هر اتفاقى هر جا بیفته حتما زیر سر من بوده، اونم عمداً و آگاهانه!!! هـیچ کسى هم نیست که حتى حرفامو گوش بده، ولى خوب سالار عقیلى چون خیلى خجالتى هستن و خیلى ساده هستن تمام مسئولین به جاشون حرف میزنن و خود ایشون اصلا لازم نیست حتى دفاع کنن از خودشون یا حتى یه کلمه توضیح بدن. ولى من باید ممنوع الکار بشم و این منم که باید ثابت کنم که کارهاى من بدون اجازه داره پخش میشه از یک سایت. بله. این فرق من و سالار عقیلى هاست. آنها همه ساده هستند ، اما زانیار خسروى عامدانه و آگاهانه همه کارهایش را انجام مى دهد. البته چیز مهمى هم نیست، کلا در هفت سال کارى تنها و تنها پنج سال ممنوع الکار بوده ام و هستم. پى نوشت: بنده نه با سالار عقیلى و نه با هیچکس دیگرى خصومت ندارم بلکه با تبعیض به این وضوح مشکل دارم حتى اگر برادر خودم باشه. این متن هم خراب کردن وجهه و برملا کردن اسرار خصوصى یک شخص نیست، بلکه اتفاقیه که جلوى چشم همه و به صورت کاملا علنى اتفاق افتاده و بنده هم چون نابینا نیستم نتونستم دیگه هیچى نگم. پی نوشت: به نظر شما اگر من یا یکى دیگه از خواننده هاى پاپ در این شبکه ها حضور داشتیم و کنسرتامونو تبلیغ مى کردیم چه اتفاقى مى افتاد؟ @hrouhani @ali.janati

A photo posted by @xaniarkhosravi on

” سالار عقیلی به جشنواره‌ موسیقی فجر بازگشت رییس سی و یکمین دوره جشنواره موسیقی فجر از بازگشت «سالار عقیلی» به جدول اجراهای جشنواره‌ی موسیقی فجر خبر داد و اعلام کرد که این خواننده موسیقی سنتی همراه با گروه موسیقی «وزیری» در همان روز اعلام شده به اجرای برنامه خواهد پرداخت. ” بعد از حواشی به وجود آمده درباره‌ی این خواننده، کمیته‌ی نظارت بر جشنواره اعلام کرد که شرایط برای حضور ایشان در جشنواره فراهم نیست؛ اما با توجه به اینکه او خواننده‌ی شناخته شده‌ای است و در این مدت خدمات بسیاری نیز انجام داده‌ است، من و دیگر مسوؤلان جشنواره تمامی تلاش خود را انجام دادیم تا ایشان به جدول جشنواره بازگردند.» — بیش از ٣ ماه از ممنوعیت فعالیت برادرم به اتهام همکارى با سایت رادیو جوان گذشته است! منظور از همکارى ، استفاده بدون اجازه این سایت از آهنگهاى برادرم و تمامى خوانندگان پاپ و سنتى مجاز کشور است. به چه حقى فقط زانیار خسروى باید شامل این ممنوعیت باشد؟ اگر این اتهام ثابت نشده و پوچ باید منجر به ممنوع الفالیت شدن شود ، باید تمامى خوانندگان مجاز کشور شامل این ممنوعیت شوند. جناب آقاى جنتى ، وزیر محترم ارشاد ؛ در ابتداى پاییز که تمامى خواننده هاى مطرح پاپ کشور ممنوع الفعالیت بودند ایا واکنشى به این موضوع نشان دادید؟ حتى اگر این موضوع شایعه اى بیش نبود آیا فکر نمیکنید نیازمند دخالت و اظهار نظر رسمى شما ، به عنوان بلندپایه ترین مقام دولتى کشور در امر هنر بود؟ چگونه است که در مورد آقاى سالار عقیلى که براى چندمین بار ، آگاهانه خلاف خط قرمزهاى بسیار مشخصِ نظام از جمله موضوع حجاب و مصاحبه با شبکه هاى ماهواره اى معاند عمل کرده اند ، سریعا و شخصا واکنش نشان داده اید؟ نکته جالب این است که هیچ اظهار ندامتى نیز از سوى ایشان انجام نشده ولى با اینکه خوانندگان پاپ طى یک نامه رسمى و سرگشاده از شخص رییس جمهور و شما تقاضاى دادخواهى کردند ، هیچگونه واکنشى نشان ندادید. چرا باید امثال سالار عقیلى ها از چنین مصونیتى برخوردار باشند که طبق قانون کشور فرانسه با آنها برخورد شود و با امثال زانیار خسروى ها نه طبق قوانین کشور عزیزمان ، بلکه طبق سلیقه مسوولین رفتار شود؟ حقایق ناگفته ، بسیار بیشتر از این چند سطر بوده و هست. منتظر پاسخ صریح و سریع مسوولین در این مورد هستم. سیروان خسروى @hrouhani @ali.janati پینوشت : بدلیل اینکه دوست ندارم صفحه شخصیم را به این حرفها آلوده کنم این پُست را پس از ٢ روز پاک خواهم کرد. #تبعیض #قانون #بیقانونى

A video posted by Sirvan Khosravi (@sirvankhosravi) on

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 6 =

برو بالا