شیمی درمانی عامل مرگ بسیاری از بیماران سرطانی است!!؟؟
زندگی و سلامت

آیا شیمی درمانی عامل مرگ بسیاری از بیماران سرطانی است!!؟؟

برخی از مسائل در ذهن ما جا افتاده است و آنقدر در روح و روان ما ریشه کرده که فکر جایگزینی برای آن تصور نمی کنیم. یکی از این مسائل این است که همه ی ما فکر می کنیم شیمی درمانی تنها درمان سرطان است و تنها راه انتخابی همه افراد سرطانی شیمی درمانی است. تصور همه ی ما از افراد مبتلا به سرطان فردی بی مو است. در صورتی که این بی مو شدن تنها یکی از عوارض جانبی شیمی درمانی است، نه سرطان!

با این حال برخی از پزشکان به مبارزه با این درمان سنتی و دیرینه پرداخته اند و معتقدند که شیمی درمانی تنها راه درمان سرطان نیست و عوارض آن بیش از فوایدش برای بیماران است. یکی از این مخالفین دکتر Hardin B. Jones است.

شیمی درمانی و سرطان

او می گوید که در مطالعاتش به طور قطعی ثابت شده است که قربانیان سرطان که روند درمانی را در پیش نمی گیرند چهار برابر بیشتر از افرادی که تحت درمان قرار می گیرند زندگی می کنند. بیمارانی که از درمان سرطان خودداری می کنند به طور متوسط ۱۲٫۵ سال و بیمارانی که تن به درمان و جراحی می دهند فقط سه سال زندگی می کنند. در واقع می توان گفت که مضرات جراحی ها و درمان های سرطان بیشتر از فوایدشان است.

در یک تحقیق ثابت شده است که قربانیان سرطان که شیمی درمانی نمی کنند چهار برابر بیشتر از افرادی که تحت درمان قرار می گیرند زندگی می کنند.

شاید اظهارات ایشان کمی افراطی به نظر برسد اما اگر نگاهی به بیماران سرطانی تحت شیمی درمانی بیاندازیم حرفهای او را تا حدی درک و حتی قبول می کنیم. متاسفانه در شیمی درمانی سلول های سالم نیز به همراه سلول های سرطانی آسیب می بینند و این یعنی اینکه بدن مجبور است با مشکلات دیگری به جز سرطان نیز دست و پنجه نرم کند.

حتی او تا جایی پیش می رود که می گوید خیلی از پزشکان شیمی درمانی را به خاطر پولی که از این کار عایدشان می شود برای بیماران تجویز می کنند!

اما مساله این است که افرادی که درگیر و قربانی سرطان هستند آیا می توانند از درمان خودداری کنند و از درمان های طبیعی برای درمان سرطان استفاده کنند؟ ریسک این قضیه را چطور می توان توجیه کرد؟؟؟

اگر شما از نزدیکان افراد مبتلا به سرطان باشید حاضرید این ریسک را برای بیمارتان قبول کرده و از انجام شیمی درمانی خودداری کنید؟ ما را با نظراتتان درباره این مطلب یاری کنید.

منبع + + +

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
۸ دیدگاه

8 دیدگاه

 1. محسن

  ۲۷ تیر ۱۳۹۵ at ۷:۰۷

  0

  طی ۲۲ سال گذشته تقریبا۱۰ نفر از فامیل و آشنایان من ازجمله مادر عزیزم با ابطلا به سرطانهای مختلف فوت کردند.این افراد تازمانیکه عمل جراحی و سپس شیمی درمانی نکرده بودند تاحدودی توان راه رفتن وزندگی عادی البته همراه با درد را داشتند ولی متاسفانه بعد از عمل جراحی و شیمی درمانی نه تنها از دردشان کاسته نشد بلکه زخمهای جراحی شان نیز هرگز التیام نیافت و شیمی درمانی هم جز ازدیاد رنج و درد حاصلی نداشت و بعد از چندروز یا چند ماه فوت کردند.درستی نظر این پزشک کاملا برای من اثبات شده است.

  • رضا

   ۲۷ تیر ۱۳۹۵ at ۹:۲۹

   0

   محسن جان مادر عزیزمن و پدر خانوم من هم هر دو پس از جراحی و شیمی درمانی فقط زندگی نباتی داشتند زخم بستر و…بسیار آزارشان داد و بیشتر ساعات شبانه روز در حالت بی هوشی .و این درمان ها نه تنها دردی از آنها درمان نکرد ،بلکه به علت هزینه های بالا ؛تمام اندوخته خانواده را هم به یغما برد .نتیجه درمان فوت بیمار در بد ترین حالت و خالی شدن و جیب بازماندگان.

   • رضا سامانی

    ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ at ۱۵:۰۰

    0

    متاسفانه سومین نفر هم از خانواده باهمین شرایط دی ماه فوت کرد .تنها نتیجه درمان هزینه ۵۴ میلیونی برای خانواده و درد و زجر بیشتر برای بیمار بی نوا .جراح فقط محوطه بطنی را باز کرد و اعلام کرد کاری نمیشود کرد !!!!!!!و بیماری که به علت جراحی همان اندک توان خود را از دست داد ،ومرفین با دوز بالا کاهنده درد و رنجش تا لحظات پایانی …

 2. علی

  ۲۷ تیر ۱۳۹۵ at ۸:۲۹

  0

  باسلام به نظر بنده دیدگاه این پزشک کاملا درست ودر عمل هم تا حالا من که ۴۶ سال از عمرم گذشته وبسیاری ازدوستان وآشنایان خود را براثر سرطان از دست داده ام حتی برای یک نفر هم مفید بودن شیمی در مانی را ندیده ام شی می در مانی دایی من را که باوجود سرطان خون بسیار سر حال وتنومند بود به مشتی استخوان تبدی ل کرد و در نهایت از ما گرفت

 3. نیره کاظمیان

  ۲۷ تیر ۱۳۹۵ at ۱۰:۳۷

  0

  با سلام …پدر شوهر من مبتلا به سرطان معده شده بود …جراحی موفقی رو پشت سر گذاشت و خیلی خوب به درمان پاسخ داد … سه سال بعد در شرایطی که همه چیز خوب پیش می رفت …. در واکنش به عوارض شیمی درمانی … یک آمپول جدید شیمی درمانی باعث آمبولی شد و جانش رو از دست داد …..

 4. فریبا

  ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ at ۲۳:۵۹

  0

  بله همسر من هم خوب بود و شیمی درمانی او را از بین برد. تا حالا هیچ بیماری نتیجه نگرفته .حتی به او دارویی دادن که در مدت پنج ماه تمام بدنش را درگیر کرد.

 5. بهروز

  ۱۳ مهر ۱۳۹۶ at ۲:۲۵

  0

  پدر بیچاره من هم در اثر شیمی درمانی شدید و نابجا فوت کرد در حالی که در زمان بیماری کاملا سرحال و پر انرژی بود

 6. Dar mande

  ۵ آذر ۱۳۹۶ at ۲۳:۵۰

  0

  و اما من
  الآن که این متن را می نویسم
  مادرم هشتمین جلسه شیمی درمانی رو انجام داده
  و ۲۸ جلسه رادیوتراپی
  که همین پریروز از آخرین جلسه شیمی درمانی خلاص شده
  در بدترین حالت ممکن هست
  تهوع و استفراغ و عدم توانایی خوردن و لذا ضعف جسمانی از مادرم جز استخوان و پوستی چیزی باقی نگذاشته
  من در حالی ک اشک از چشمانم جاریست برای شما می نویسم
  و مادرم کمی آنطرفتر ۶ روز است که به جز آب و گاهی یک ذره آب میوه و چایی هیچ چیز نمی خورد و این مختصری هم ک می خورد بالا می آورد
  نمی دانم
  اما در این مدتی که همراه مادرم در بخش های انکولوژی و شیمی درمانی بودم چه مریض های که مردند و من را نا امید تر کردند و الان هم خود بی رمقتر از هر زمان محتاج یک سوسوی امیدم
  برای مادرم دعا کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =

برو بالا