عصاره برگ زیتون
زندگی و سلامت

عصاره برگ زیتون یک داروی شگفت انگیز برای درمان این بیماری ها است؛ خواص برگ زیتون

عصاره برگ زیتون همه آن چه از یک داروی گیاهی انتظار دارید است!

درخت زیتون گیاهی پر خاصیت است. میوه ش زینت بخش سفره‌هاست و روغنش امروزه در پخت و پز بیشتر به کار می آید و چاشنی اصلی سالادهاست. طی سال های اخیر هم تحقیقات زیادی بر روی برگ های آن انجام و مشخص شد پس از عصاره گیری برگ های درخت زیتون، دارویی گیاهی با اثرات درمانی بیشمار در دسترس ما قرار می گیرد.

داروی :

• تقویت کننده دستگاه گوارش
• تقویت کننده سیستم عصبی
• ضد میکرب ( جلوی رشد میکروارگانیسم ها را می گیرد)
• ضد سرطان
• ضد التهاب
• آنتی اکسیدان قوی

این ویژگی‌ها باعث می شود این عصاره شگفت انگیز هنگام کاهش وزن، درمان بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های ناشی از ویروس ها و میکروب ها؛ مکمل درمانی خوبی برای بدن ما باشد.

میزان مصرف روزانه

میزان مصرف این عصاره به عنوان مکمل غذایی روزانه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی گرم است. بهتر است این مقدار را طی دو تا سه بار در روز استفاده کنید و بازهم بهتر خواهد بود ;i اول از میزان کم شروع کنید و به تدریج میزان آن را افزایش داده به ۱۰۰۰ میلی گرم برسانید.

مزایای عصاره برگ زیتون :

• کاهش خطر ابتلا به تصلب شرایین و حملات قلبی
• کاهش دهنده فشار خون
• درمان کننده دیابت نوع ۲
• کمک به کاهش وزن
• از بین برنده رادیکال های آزاد
• تقویت کننده سیستم ایمنی بدن
• از بین برنده ویروس های عامل انواع تبخال ها
• کاهش التهابات
• جلوگیری از سرطان

ولی عامل این همه مزایا چیست؟

این عصاره که از برگ درخت زیتون گرفته می شود حاوی ماده ای به نام Oleiropein می باشد که خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی فراوانی دارد.

حتما شنیده اید رعایت رژیم مدیترانه ای خطر بیماری های قلبی را به شدت کاهش می دهد. بخصوص بیماری های قلبی عروقی که دلیل آن استفاده زیاد از زیتون و فرآورده های آن در این رژیم است.

در کشورهایی مثل یونان، تونس و مراکش قرن ها است زیتون به عنوان یک داروی سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. با بررسی های سال های اخیر محققان بیشتر به مزایای این عصاره در درمان بیماری های زیر پی برده اند:

درمان تبخال

کافی است یک یا دو قطره عصاره را روی یک گوش پاک کن بریزید و آن را ابتدا اطراف و سپس روی محل زخم بگذارید. این عصاره با خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی خود با احاطه سلول های دورادور تبخال قدرت ویروس ها را گرفته و تبخال را درمان می کند.

محافظت از مغز در برابر آلزایمر  و پارکینسون

Oleiuropein به علت اثرات آنتی اکسیدانی از تخریب و کاهش دوپامین سلول های عصبی جلوگیری کرده مانع از ابتلای فرد به آلزایمر و پارکینسون می شود.

قلب سالم تر

تحقیقات نشان داده عصاره برگ درخت زیتون در درمان و پیشگیری تصلب شرایین یعنی تنگ شدن رگ های خونی تاثیر خوبی دارد. تصلب شرایین که در اثر افزایش کلسترول بد یا LDL به وجود می آید علت اصلی ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است.

تحقیقات انجام شده روی موش ها در سال ۲۰۱۵ نشان داد موش هایی که هشت هفته از این عصاره استفاده کرده بودند میزان کلسترول بد در خون شان بسیار پایین بود.

کاهش فشار خون

استفاده از این عصاره انقباض و انبساط های رگها را تنظیم کرده فشار خون را به میزان زیادی کاهش می دهد. تحقیقات سال ۲۰۱۷ نشان داد این عصاره در کاهش فشار خون بسیار موثر است و فشار خون پایین یعنی خطر کمتر در بروز سکته قلبی و مغزی.

درمان دیابت نوع ۲

در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تحقیقات نشان داد با مصرف این عصاره، ترشح انسولین تنظیم شده قند خون برطرف می شود. آزمایشات بیشتر روی حیوانات تاثیرات درمانی زیر را نشان داد :

کاهش قند خون در نتیجه جلوگیری از افزایش قند و ترشح بیشتر انسولین و کاهش گلوکز خون و رادیکال های آزاد تاثیر خوبی در کنترل دیابت دارد.

کاهش وزن

مطالعات انجام شده روی حیوانات در سال ۲۰۱۴ نشان داد استفاده از این عصاره جلوی افزایش وزن را می گیرد. تاثیر دیگر این عصاره کاهش اشتها است که مکمل خوبی برای رژیم های کاهش وزن محسوب می شود.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

در یک تحقیق سلولی مشاهده شد عصاره برگ زیتون از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند. هر چند تحقیقات بیشتری نیاز است ولی بر هیچ کس پوشیده نیست زیتون و فرآورده های آن به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی یک ضد سرطان قوی محسوب می شود.

اثرات جانبی

قبل از استفاده از این دارو به چند نکته توجه کنید.

در صورتی که داروهای فشارخون و قند خون مصرف می کنید قبل از استفاده از این عصاره با دکتر خود مشورت کنید. چون ممکن است باعث حساسیت های تنفسی شود.

به طور کلی قبل از استفاده از هر دارویی با پزشک خود مشورت کنید و یادتان باشد تاثیر داروها بخصوص داروهای گیاهی نیاز به زمان دارد.

شاید با استفاده از عصاره برگ زیتون متوجه تغییر قابل ملاحظه ای در خود نشوید ولی مطمئن باشید هنگام درمان دیابت نوع ۲، فشار خون و کاهش وزن، این عصاره  مکمل بسیار خوبی است که می توانید روی آن حساب کنید.

و باز هم توجه کنید وقتی این دارو را می خرید به توضیحات نحوه مصرف تولیدکننده توجه کنید. چون غلظت عصاره شرکت های مختلف با هم فرق دارد.

در مورد طبیعی بودن عصاره برگ زیتون و اصالت شرکت تولید کننده هم تحقیق کنید.

با رعایت نکات فوق یک داروی گیاهی قوی ، مطمئن و موثر در اختیار دارید. پس حتما از امروز  این عصاره پرخاصیت را به عنوان یک مکمل کامل و درمان کننده و پیشگیری از بسیاری بیماری های خطرناک در برنامه غذایی خود قرار دهید. همیشه سالم و شاد باشید.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

برو بالا