قابلیت اصلی و فراموش شده تلگرام
آموزشی

قابلیت اصلی و فراموش شده تلگرام؛ گفتگوی امن

این روز ها در میان ایرانی ها استفاده از تلگرام بسیار باب شده است، تلگرام جای تمامی ابزار های گفتگو و حتی ایمیل را گرفته و از هر دری می توان در کانال های آن مطلب پیدا کرد. به هر مغازه و سازمان و گروهی که سر می زنید خبری از کانال تلگرام است و همه جا لینک ها و عنوان های جدید با آمار و ارقام فالوئر ها مقایسه و بررسی می شود.

این مسیر و سبک اصلا مقبول و خوب نیست، تولید محتوا بسیار سطحی شده و تنها به نشر تصویر و ویدئویی با یک کپشن فریبنده بسنده می شود تا مخاطب ترغیب شود و پیام را به دیگران فوروارد کند. اطلاعات و اخبار نادرست هزاران بار دست به دست می چرخد و هیچ امکان کنترل و دسته بندی صحیحی وجود ندارد.

کاربر ها به ندرت وقت می کنند تمامی پست ها را مطالعه کنند و به آسانی می توان گفت جنبه سرگرمی این ابزار بر باقی جنبه ها چیره شده و تعداد اعضای کانال های سرگرمی که بسیاری حتی محتوای مستهجن دارند نیز هر روزه رو به افزایش است.

به ادعای بسیاری از تولید کنندگان محتوا ادامه یافتن این مسیر بدون شک باعث از بین رفتن مسیر های تولید محتوایی می شود که اکنون در این برهه در حال جان دادن است. (در همین رابطه خواندن این پست از دکتر علیرضا مجیدی در یک پزشک را توصیه می کنم)

یکی از اصلی ترین امکانات و کلیدی نرین مزیت نرم افزار تلگرام امکان گفتگوی امن یا Secure Chat است، بدون شک الگوریتم به کار رفته در تلگرام جزو امن ترین روش هاست که با ایجاد کلید مشترک و ارسال متقابل آن یک گفتگوی امن را برای شما به ارمغان می آورد.

توجه داشته باشید، وقتی گفتگویی امن باشد به هیچ عنوان امکان بررسی محتوای آن وجود ندارد و خیال شما بابت هر گونه رصد می تواند راحت باشد.

برای انجام یک گفتگوی کاملا امن یا به قول خود تلگرام با ۲۰۰% امنیت روی گزینه New Secret Chat تپ کنید و سپس بعد از انتخاب مخاطب مورد نظر، کلید مشترک میان شما و مخاطبتان ایجاد می شود و بعد از چند ثانیه مکس می توانید از یک گفتگوی بدون مزاحم و امن بهره ببرید.

توجه داشته باشید، با تپ روی نام فرد در بالای صفحه می توانید گزینه Self-Destruct Timer را مشاهده کنید، این گزینه مطالب و محتوای شما را بعد از زمان انتخابی توسط شما حذف می کند و می توان برای مواقعی که گوشی شما خدایی نکرده گم می شود روی آن حساب کرد که مبادا گفتگو های شما درون گوشی موبایلتان بماند. با انتخاب زمان مناسب و مد نظرتان محتوای گفتگوی شما طبق زمان انتخابی حذف خواهد شد!

لینک های پیشنهادی:

ترفند های تلگرام ۱
ترفند های تلگرام ۲

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

برو بالا