امکان مخفی اندروید
تلفن همراه

قابلیت پنهان اندروید: عکس برداری دلخواه از هر مکان از صفحه نمایش!

آیا می دانستید که در اندروید ۷ به آسانی می توانید از هر کجای صفحه نمایش در هر ابعادی عکس بگیرید و به آسانی در گالری ذخیره کنید؟

بدون شک هر چقدر هم طرفدار محصولات اپل و iOS اش باشید در مقابل انبوه امکانات و توانایی های سیستم عامل اندروید، iOS توانایی رقابت ندارد!

آیا می دانستید که در اندروید ۷ به آسانی می توانید از هر کجای صفحه نمایش در هر ابعادی عکس بگیرید و به آسانی در گالری ذخیره کنید؟

کاربر معروف یوتیوب Maxr1998 ویدئویی در کانالش منتشر کرده که نشان از امکانی جالب و بسیار بدرد بخور از اندروید دارد، در این ویدئو می بینیم که در سیستم عامل Android Nougat به آسانی می توان از هر کجای صفحه عکس در هر ابعادی گرفت! البته باید گفت این امکان در حال حاضر کاملا مخفی است.

این توانای اکنون تنها در سورس اندروید نوقا بوده و ‘Partial Screenshot‘ نام دارد و برای اولین بار توسط کاربر گیک اندروید MrWasdennnoch شناسانی شده بود.

ویدئوی به اشتراک گذاشته شده توسط Maxr1998 را در ادامه با هم می بینیم:

این دو کاربر کنجکاو Maxr1998 و MrWasdennnoch به توانایی جالبی از اندروید دست یافته اند که متاسفانه در اختیار باقی کاربر های اندروید نیست و برای فعال سازی این امکان نیاز است در سورس کد این یسیتم عامل دستکاری صورت گیرد. اگر علاقه مند به فعال سازی این امکان هستید باید خط ۵۳ از سرویس TakeScreenshotService را به takeScreenshotPartial() تغییر دهید!

متاسفانه این امکان هنوز به صورت رسمی هنوز در اختیار کاربران قرار نگرفته و امیدواریم به زودی در نسخه های آتی تمامی کاربران امکان اجرای این دستور را داشته باشند.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =

برو بالا