Marathon
زندگی و سلامت

ناگفته هایی از کم هزینه ترین و پر منفعت ترین ورزش!

دویدن یکی از ورزشهای بسیار مناسب برای تمام فصول است که مزایای بسیاری دارد اما همین دویدن که به نظر بسیار راحت و بی درد سر می آید روشها و شاخه های مختلفی دارد که اگر بدون شناخت کافی انجامش دهیم به بدن خود آسیب جدی وارد می کنیم

دویدن یکی از بهترین فعالیت های بدنی محسوب می شود. برای دویدن می بایست قلب و پاهای قدرتمندی داشته باشید. اگر شما به شاخه های رشته دو علاقمند هستید. بد نیست بدانید که دو ماراتون یکی از شاخه های دو می باشد. ماراتون یا دوی استقامت یکی از بازیهای بسیار قدیمی در یونان بوده است که بعد از اجرا در المپیک به عنوان یک رشته ورزشی انتخاب شد.

دو ماراتن یک ورزش ساده و راحتی برای شروع نیست. اما این بار در نت نوشت شما را با دو ماراتن آشنا می کنیم.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: با این برنامه ورزشی ۲۰ دقیقه ای به طور معجزه آسایی لاغر خواهید شد!

دو ماراتن

training

دو ماراتن به  یک تمرین استقامتی و سخت نیاز دارد. شما می بایست چیزی در حدود پنج مایل را بدوید. می توانید روزانه از ۵ یا ۱۰ دقیقه در روز شروع کنید.

افرادی که کمتر از یک ساعت در هفته می دوند نمی توانند یک دونده خوب باشند. در ضمن افرادی که بیش از سه ساعت در هفته می دوند قلب سالمتری نسبت به دیگر افراد دارند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : برعکس راه بروید! شک نکنید، عقب عقب راه رفتن شما را سریعتر به مقصد می رساند!

ماراتن، آموزش فاصله ها

یکی از بهترین و محبوب ترین تمرینات دو ماراتن، آموزش فاصله ها است. در واقع شما می توانید بین هر بار دویدن خود یک فاصله قرار دهید. فاصله ها می بایست کوتاه باشند. اما یکی از بهترین قسمت های تمرین همین فاصله ها است. معمولا فاصله استراحت بین دویدن ها پنج الی ده دقیقه می باشد. می توان گفت این فاصله صرفا جهت جذب اکسیژن است.

ماراتن و سلامتی

ماراتن و پیاده روی از جمله ورزشهایی هستند که می توانند در درمان دیابت تاثیر بگذارند. کنترل سطح قند خون در سلسله مراتب راه رفتن مداوم پایین می آید. ورزشهای سنگینی مانند دو ماراتن نیاز به هفته ها یا شاید ماهها تمرین دارد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : دانشمندان می گویند: کدامیک برای کاهش وزن موثرترند؟ رژیم غذایی یا ورزش

مضرات ماراتن

در صورتیکه بدون تمرین به این ورزش بپردازید به  عوارضی از جمله کاهش قدرت سیستم ایمنی بدن دچار خواهید شد. دوندگان این نوع دو همواره دچار یک سری مشکلات بدنی هستند. اسهال دوندگان از جمله بیماری های این رشته محسوب می شود. بسیاری از دوندگان با سابقه و یا بی سابقه تجربه رفلکس اسید معده را دارند. این بیماری با اثراتی همانند سوزش معده، سرفه، گرفتگی صدا، آسم و سوء هاضمه همراه است. با همه اینها دویدن طبق اصول و قواعد صحیحش یک ورزش مناسب ولی سنگین است که می تواند در سلامتی نقش داشته باشد. ولی بهتر است قبل از شروع با ورزشهای سبکتر عمل کنیم تا در ورزشهای سخت دچار مشکل نشویم.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

برو بالا