مهارت زندگی
زندگی و سلامت

ساده ترین مهارت ها برای داشتن یک زندگی سالم و آسوده!

هیچ انسانی در هیچ مدرسه ای مهارتهای زندگی را نمی آموزد

مهارت های زندگی شاد و موفق آموخته هایی هستند که با تجربیات و مطالعه و معاشرت به دست می آیند

شاید با دانستن این راه کارها رسیدن به بسیاری از اهداف اخلاقی و مادی راحت تر باشد

شما ممکن است تحصیلات عالی داشته باشید. یا در یک خانواده بسیار مرفه زندگی کنید. دهها دوست و شغل مناسب داشته باشید. اما مهارت های زندگی یک فرد کاملا بالغ را نشناسید.

روشهای زندگی یک انسان موفق طی هیچ فرمولی در هیچ مدرسه ای یا خانواده ای آموخته نمی شود. بلکه این مهارتها از زندگی کردن به دست می آیند. تجربیاتی که شما در ارتباطات و مشکلات زندگی خود به دست می آورید راهکارهای زندگی موفق شما هستند.

این بار در نت نوشت چند مهارت برتر زندگی را برای شما آورده ایم. تا هم با آنها آشنا شوید وهم بتوانید این روشها را به کار بندید تا زندگی شاد تر و موفق تر داشته باشید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : لطفا این عادات اشتباه و متداول را برای بالا بردن کیفیت زندگی کنار بگذارید!

صداقت

تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید با همه صادق باشیم؟

این کار بسیاری دشواری است. اگر شما به دروغ های کوچک و بزرگ عادت کرده باشید. وقتی شما برای یک قرار ملاقات دیر به محل می رسید نا خود آگاه آن را به گردن نشانی، تاخیر مترو یا ترافیک می اندازید.

این بخشی از عادتهای نادرست است. در صورتی که شما بسیار راحت می توانید فقط بگویید: « معذرت می خواهم » نیازی به بازگو کردن جزئیات برای طرف مقابل را ندارید. این تنها نشان دهنده ضعیف بودن شما در برنامه ریزی است.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : خانم ها بخوانند؛با این کارها ۳۰ سالگی را به بهترین دوران زندگی تان تبدیل کنید

انتقاد پذیر باشید

هیچ انسانی را سراغ ندارم که اشتباه نکند. همه انسانها گاهی دچار خطاهایی در زندگی می شوند. اما اشتباه تر از آن این است  که وقتی کسی اشکال شما برایتان بازگو می کند، آن را نپذیرید.

بی شک دیگران دیدی متفاوت نسبت به شما دارند. وقتی از شما انتقاد می کنند آن را گوش دهید و بپذیرید. شما می توانید این نقاط را در خود پیدا کنید و آنها را از بین ببرید.این کار بهتر از مقاومت کردن و نپذیرفتن آن است.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : رابطه رضایت شغلی نیروی کار یک کشور و شادی و سرزندگی مردم آن!

گفتگوی جالب داشته باشید

conversation

صحبت و گفتگو با دیگران یکی از راههای ارتباط موثر به شمار می رود. بسیاری از مردم هستند که علاوه بر خجالتی بودن در گفتگو با دیگران نیز دچار ضعف هستند.

تجربیات نشان داده است که جرات شروع یک گفتگو می تواند سبب پیدا کردن یک دوست جدید برای شما شود. این جرات را به خود بدهید و درباره موضوعات قدیمی و جدید با دیگران صحبت کنید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : این عادات بد را کنار بگذارید تا زندگی شما سرشار از انرژی شود!

عمل کردن به وعده ها

عمل کردن به قول و وعده های یکی از راههای کسب اعتماد در جامعه است. زمانی که دیگران به شما اعتماد نداشته باشند زمان بسیار زیادی می خواهید تا دوباره اعتماد دیگران را به خود جلب کنید. سعی کنید به آنچه  می گویید حتما عمل کنید.

این قول می تواند به فرزند، دوست یا حتی رئیس محل کارتان باشد. این کار سبب می شود دیگران به راحتی به شما ایمان بیاورند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : با این تصمیم ساده زندگیتان را زیر و رو کنید!

انعطاف پذیر باشید

همیشه همه امور آن گونه که شما تصورش را می کنید پیش نخواهد رفت. شما برای تغییر انسانها و موقعیت های زندگی خود تا حدی دخیل هستید. در برابر ناملایمات انعطاف پذیر باشید. دیگران هم نسبت شما تا حدی مسئولیت دارند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : باید و نباید هایی برای داشتن یک زندگی شاد

اعتدال در خرج کردن

Saving

بسیار از جوانان را می بینیم که شیفته تجملات هستند. تجملات و تشریفات در هر دوره از زندگی می تواند بسیار فوق العاده باشد.ولی به خودتان کمک مالی کنید.

کمک مالی که شما برای زندگیتان دارید نوعی پس انداز است. در خرید هایتان حد اعتدال داشته باشید. تا همواره ذخیره کمی در زندگی کنار داشته باشید.

همواره بیاموزید

مطالعه یکی از اموری است که شما باید در تمام دوران زندگی خود داشته باشید. درهر نقطه و هر موقعیت و هر زمانی و با هر کسی که هستید مطالعه را کنار نگذارید.

شما همیشه باید به دنبال راههای جدید برای گسترش ذهن خود باشید. خواندن کتاب، آموختن، تمرین صحبت کردن به زبانهای دیگر، درسهای موسیقی و هر آنچه که شما را به وجد می آورد. از آموختنی های زندگی شما هستند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : با تمام هزینه های به دنیا آمدن نوزاد آشنا شوید!؛ آمادگی برای ورود عضو جدید

توانایی تغییرات داشته باشید

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که برای بیشتر امور زندگی خود برنامه ریزی می کنید. اما باید بدانید که همیشه یک برنامه برای آنچه که پیش بینی نشده هم باید در نظر بگیرید. همواره خود را برای اتفاقاتی که نیافتاده آماده نگه دارید. شاید اتفاقات خوب و بد در انتظار شما باشد و شما می بایست بتوانید برنامه خود و زندگی اتان را طبق آنچه پیش می آید تغییر دهید.

تصمیم گیری صحیح

یکی از راههای تجزیه وتحلیل زندگی افراد موفق تصمیم گیری های درست و به جا می باشد. با تجزیه و تحلیل موقعیت های زندگی تصمیمات درست بگیرید. همیشه قبل از اتخاذ تصمیم کسب اطلاعات کنید. عواقب خطرناک تصمیم گیری خود را بشناسید. فوری ترین تصمیمی که می توانید در آن واحد بگیرید کمتر از ۱۵ ثانیه نباشد.

شنونده خوبی باشید

آموزش شنونده بهتر شما را در ارتباط موثر و توسعه روابط بهتر در زندگی کمک می کند. اگر شما می خواهید مهارت شنونده خوب بودن را بیاموزید باید سعی کنید اجازه گفتگو به طرف مقابلتان بدهید. می توانید این مهارت را این گونه تمرین کنید. دو نفر با فاصله زمانی با شما صحبت می کنند. وقتی نفر اول صحبتش کاملا قطع شد نفر دوم شروع می کند. شما می بایست ببینید چه میزان از حرفهای نفر اول و دوم را به خاطر دارید.

این روش می تواند میزان دقت شما در شنونده خوب بودن را بالا ببرد.

این مهارتهای زندگی تنها بخشی از راههای کاربردی زندگی موفق است. با به کار بستن این روشها می توانید یک زندگی موفق و بدون استرس برای خود و دیگران به وجود آورید.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 11 =

برو بالا