خودرو

نیسان اولین اتومبیل دنیا با سوخت اکسید جامد را معرفی کرد؛ آلایندگی صفر درصد + ویدئو

وسیله نقلیه جدید شرکت نیسان صد درصد با اتانول کار می کند و با یک بار شارژ باتری ۲۴kWh می تواند مسافتی حدود ۶۰۰ کیلومتر را طی کند.

“جنگل ها قبل از انسان و بیابان ها بعد از انسان به وجود آمده اند”.

در واقع ما انسان ها محیط زیست را فدای تکنولوژی کرده ایم. به عنوان مثال خودرو ها هر چند باعث آسایش ما شده اند, اما خطری برای محیط زیست هستند. سرانجام, به همین منظور, شرکت های خودروسازی به فکر خودروهایی سازگار با محیط زیست افتادند.

nissan-bio-fuel01-1580x549

این هفته, شرکت نیسان انقلابی در زمینه خودرو ها به وجود آورد. این شرکت اولین ماشین دنیا که با سلول های سوختی اکسید جامد (SOFC) کار می کند, را معرفی کرد. این ماشین از بیواتانول و همینطور سوخت های مختلف به منظور تولید برق با راندمان بالا استفاده می کند. هر چند در حالت ایده آل این ماشین می خواهد با منابع سوختی تجدیدپذیر که از ذرت و نیشکر به دست بیایند, استفاده کرده و حرکت کند.

nissan-bio-fuel03-889x500
در یک مصاحبه مطبوعاتی, Carlos Ghosn, مدیر اجرایی شرکت توضیح داد ” سلول های سوختی e_Bio, حمل و نقل سازگار با محیط زیست ارائه می دهند. سلول های سوختی e_Bio در آینده حتی بیشتر مورد پسند خواهند شد. حمل اتانول محلول در آب آسان تر و ایمن تر از سوخت های دیگر نیز می باشد. از طرفی پتانسیل زیادی برای رشد در بازار نیز دارد.”

اکنون شرکت نیسان به دلیل مشکلات مالی, تکنولوژی ماشین تمام برقی خود, LEAF, را با قیمتی بسیار نازل نسبت به رقیب خود Tesla Motors می فروشد.

گفتنی است اکثر ماشین های تمام برقی کنونی هنوز هم به سوزاندن سوختهای فسیلی وابسته اند و علی رغم تمام تبلیغاتی که صورت می گیرد این اتومبیل ها همچنان برای محیط زیست ایجاد الودگی می کنند. بر همین اساس شرکت نیسان اتومبیل های نسل جدیدش را با سوخت e-Bio روانه بازار خواهد کرد.

وسیله نقلیه جدید شرکت نیسان  صد درصد با اتانول کار می کند و با یک بار شارژ باتری ۲۴kWh می تواند مسافتی حدود ۶۰۰ کیلومتر را طی کند. بزودی این محصول در برزیل به تولید انبوه رسیده و روانه بازار خواهد شد.

 

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 19 =

برو بالا