چقدر ورزش برای لاغر شدن مورد نیاز است؟
زندگی و سلامت

چقدر ورزش کنیم تا به آسانی لاغر شویم؟

تحقیقات جدید نشان می دهد که ۳۰ دقیقه ورزش در هر روز و ۵ روز در هفته ممکن است برای کاهش وزن کافی نباشد. در گذشته توصیه می شد که بزرگسالانی که دچار چاقی و اضافه وزن هستند به مدت حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته ورزش با شدت متوسط کنند. در طولانی مدت نیز ۲۰۰ الی ۳۰۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط توصیه می شد. اما آیا این مقدار ورزش برای لاغر شدن و لاغر ماندن و حفظ سلامتی کافی است یا نه؟

food-and-exercise

تحقیقات جدید نشان می دهد که ورزش کردن به مدت ۱۵۰ الی ۲۵۰ دقیقه و ۵ روز در هفته تنها موجب می شود که فرد وزن اضافه ای کسب نکند. به عبارتی افراد چاق و افرادی که دارای اضافه وزن هستند با این مقدار فعالیت بدنی لاغر نمی شوند بلکه فقط وزنشان اضافه نمی گردد. توصیه محققان این است که اگر می خواهید وزن کم کنید حتما حداقل ۲۵۰ دقیقه در هفته یعنی ۵۰ دقیقه در روز و ۵ روز هفته ورزش کنید. برای افراد چاق این مقدار حداقل است و بیشتر از ۲۵۰ دقیقه در هفته برای کاهش وزن شان ضروری است.

لازم به ذکر است که فقط و فقط تمرینات کاردیو و هوازی باعث کاهش وزن و چربی سوزی می شوند. همچنین تنها با ورزش کردن موفق به کاهش وزن نخواهید شد و باید یک رژیم متعادل و سالم را برای لاغر شدن در پیش بگیرید.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 14 =

برو بالا