علمی

معرفی پنجره‌های هوشمند؛ ارزانتر، قابل برنامه ریزی، رنگ بندی و البته انعطاف پذیر

از محققان و دانشمندان دانشگاه تگزاس بسیار سپاسگزاریم، چرا که در نتیجه تحقیقات انجام شده احتمالا با توجه به پیشرفتی که صورت گرفته شیشه های اتومبیل و یا منزل مسکونی آینده شما تفاوت بسیاری با کنونی خواهد داشت، هزینه بسیار کمتر برای تولید، مقاوت در برابر انتقال دما و حرارت قابلیت کنترل رنگ و شفافیت و توانایی کنترل از راه دور!

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

از محققان و دانشمندان دانشگاه تگزاس بسیار سپاسگزاریم، چرا که در نتیجه تحقیقات انجام شده احتمالا با توجه به پیشرفتی که صورت گرفته شیشه‌های اتومبیل و یا منزل مسکونی آینده شما تفاوت بسیاری با کنونی خواهد داشت، هزینه بسیار کمتر برای تولید، مقاوت در برابر انتقال دما و حرارت قابلیت کنترل رنگ و شفافیت و توانایی کنترل از راه دور!

طبق تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه تگزاس به سرپرستی Delia Milliron، دانشمندان واحد شیمی این دانشگاه موفق به طراحی و ابداع موادی شده‌اند که می‌تواند آینده پنجره‌های هوشمند جدید را شکل دهد! هر کسی می‌تواند با هزینه بسیار کم و اتصال به برق میزان نوردهی و شفافیت پنجره ابداعی را کنترل کند، همچنین توانایی کنترل دما و حرارت پنجره برای کنترل دمای محیط از طریق اتصال به برق نیز ممکن خواهد بود.

شیشه‌هایی که در پنجره‌های ایداعی این گروه قرار گرفته‌اند از کریستال مایع تشکیل شده‌اند و جلد روی آنها از الکتروکرومیک تشکیل شده است. مواد شیمیایی به کار گرفته شده در این متریال از اکسید نیوبیم بوده و دارای ساختاری با تراکم کمتر از مواد کنونی هستند، همین نکته باعث شده تا هم در مقابل انرژی توانایی مقاوت و کنترل داشته باشند و هم خاصیت انعطاف پذیری داشته باشند.

s.aolcdn.com

هزینه تولید این متریال با توجه به ساختار غیر شیشه‌ای و شفافی که دارد به نسبت از نمونه‌های قدیمی پایین‌تر بوده و حتی می‌تواند با هزینه بسیار کم در رنگها و طرح‌های قابل برنامه ریزی در زیبایی محیط هم موثر باشد.

پیشنهاد می‌کنیم برای مطالعه و اطلاعات بیشتر به وبسایت دانشگاه تگزاس مراجعه کنید.

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =

برو بالا