مصر باستان
اخبار پزشکی

مشکل چاقی، تنبلی و گرفتگی عروق در مصر باستان هم وجود داشته است!

هیچ وقت این موضوع را که رژیم غذایی امروزی خیلی بدتر از عادات غذایی مردمان باستان است را جدی نگیرید…

هیچ وقت این موضوع را که رژیم غذایی امروزی خیلی بدتر از عادات غذایی مردمان باستان است را جدی نگیرید…

ظاهرا, حتی اجداد ما نیز چاق و دچار بیماری های مربوط به رژیم غذایی بد بوده اند. جسد یکی از کاهنان مصر باستان که قدمتی ۲۲۰۰ ساله, سه شنبه گذشته در موزه اسرائیل به نمایش عموم گذاشته شد. به وسیله سیتی اسکنی که روی این جسد مومیایی انجام شد, مشخص گشت که این مرد از یک بیماری مزمن مانند انسداد دریچه قلب و سرخرگ ها رنج می برده است.

محققین به لطف روش مومیایی, بقایای تقریبا دست نخورده مردی معروف به آلکس را یافته اند. ریاست این مجموعه,  Galit Bennett در مصاحبه با Associated Press گفت ” این مرد از پوکی استخوان رنج می برده است و همچنین نشانه هایی از سبک زندگی غیرمتحرک وی دیده شده است. همینطور, آزمایشات مشخص کرده اند که این فرد از کارکردن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب می کرده است. احتمالا او از طبقات بالای جامعه و فردی ثروتمند بوده.

وی اضافه کرد “پوکی استخوان یک بیماری است که در قرن بیستم بسیار زیاد شد. درست زمانی که مردم خیلی سخت کار نمی کردند و پیداکردن فردی در زمان گذشته که دچار این بیماری بوده برای ما بسیار تعجب برانگیز است.”

shdg1tzdt8cdjjukyygo

با توجه به اکتشافات باستان شناسانه, چاق بودن نشانه ای از ثروت و سلامتی بوده است. البته این فقط به مصر باستان مربوط نمی شود, و در اروپا نیز وزن زیاد برای مردم قرن هجدهم و قبل از آن به این معنا بوده که شما زندگی اشرافی و پرنعمتی دارید.

یک تحقیق که در سال ۲۰۱۳ بر روی ۱۳۷ مومیایی از سرتاسر دنیا انجام شد, نشان داد که ۳۴ درصد آن ها از بیماری های قلبی و عروقی رنج می برده اند. حتی مطالعات در یک غار در نزدیکی آلاسکا نشان می دهند که بیماری قلبی در این ناحیه بسیار شایع بوده است

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 12 =

برو بالا