چاپ سه بعدی اولین ساختمان اداری در دبی
اخبار تکنولوژی

چاپ سه بعدی اولین ساختمان اداری در دبی

به گزارش رویترز اولین ساختمان اداری که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده بود, در دبی افتتاح گشت. این ساختمان با ۲۷۰۰ فوت مربع تنها در طول ۱۷ روز با استفاده از یک چابگر غول آسا به ارتفاع ۲۰ فوت و مخلوط خاصی از بتن و پلاستیک تقویت شده با الیاف گچ و شیشه ساخته شده است.

به گزارش رویترز  اولین ساختمان اداری که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده بود, در دبی افتتاح گشت. این ساختمان با ۲۷۰۰ فوت مربع تنها در طول ۱۷ روز با استفاده از یک چابگر غول آسا به ارتفاع ۲۰ فوت و مخلوط خاصی از بتن و پلاستیک تقویت شده با الیاف گچ و شیشه ساخته شده است.

هر چند این چاپگر عظیم ارتفاعی درحدود یک ساختمان دوطبقه و طولی برابر  ۱۲۰ و عرض ۴۰ فوت داشت. اما تنها به یک کارمند نیاز داشت تا تنها از عملکرد درست آماده سازی آن مطمئن باشد.

چاپ سه بعدی اولین ساختمان اداری در دبی

بقیه اعضای ساخت و ساز شامل ۱۸ نفر نصاب, تکنسین برق و مهندس مکانیک بودند. هزینه تمام شده این کار ۱۴۰ هزار دلار بوده است که به گفته مهندسان این طرح هزینه آن از روش های معمول خیلی کمتر است. این بنا تا سال آینده به عنوان یک ستاد موقت برای پایه ریزی آینده دبی فعالیت خواهد کرد. برنامه ریزی انجام شده بر این اساس است که این ساختمان در آینده به موزه ای در دبی تبدیل شود.

محمد الجرجاوی وزیر کابینه امارات دراین باره گفت:” این اولین بنایی در دنیاست که با تکنولوژی چاپ سه بعدی ساخته شده است و این تنها یک ساختمان نیست, بلکه یک اداره با تعدادی کارمند است.” طبق گفته الجرقاوی امارات در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ حدود ۲۵ درصد ساختمان های این کشور را با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی بسازد.

منبع +

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

برو بالا