کتاب‌خانه

چرا کتاب نمی خوانیم ؟ عادات اشتباه ( بخش چهارم )

چرا کتاب نمی خوانیم ؟ عادات اشتباه ( بخش چهارم )

قبلا در بحث را اینگونه آغاز کردیم که چرا کتاب نمی خوانیم ؟ سپس به دلایلی چون رسانه های اجتماعی و کتابهای صوتی پرداختیم، اکنون پس از بررسی های قبلی درباره بهانه های نخواندن کتاب، امروز می خواهیم یک سری عادات و فرهنگهای اشتباه که سبب دوری از خواندن کتاب می شود را به شما یاد آور شوم.

مطالعه در مکانهای عمومی

book2

ما در طول روز در مکانهای بسیاری زمان خود را به هدر می دهیم یا بهتر است بگویم استفاده مطلوبی نمی بریم.

بی شک ساعاتی را در ترافیک می گذرانیم.در مطب پزشک هستیم ، منتظر مترو می مانیم ،در سالن آرایشگاه منتظرنوبت هستیم، مسیر های طولانی با اتوبوس می رویم و. . . چرا از کتاب خواندن درمکانهای عمومی ابا دارید ؟ حساب کردید اگر روزانه مسیر منزل تا محل کارتان یا محل تحصیلتان را حداقل ۱۰ صفحه کتاب بخوانید (بااین احتساب که نیم ساعت در راه باشید) شما در طی هفته ۶۰ صفحه فقط صبحها مطالعه دارید که در طی ماه می شود ۲۴۰ صفحه.خب یک کتاب معمولی را می توانید به همین منوال در یک ماه به اتمام برسانید .

مطالعه قبل از خواب شبانه

book3

چرا بیشترین زمان مطالعه ساعات پایانی شب در حالت خستگی و خواب آلودگی در رختخواب است ؟
بعد از یک روز کاری با تمام خستگی ها زمانی که به رختخواب می روید با نور یک چراغ خواب، کتاب را دردست می گیرید و هنوز دو صفحه را تمام نکردید به خواب می روید.این عادتی است که بیشتر افراد انجام می دهند.
هر چقدر هم زمان زندگی اتان محدود و شلوغ باشد می توانید نیم ساعت از عصررا به گوشه ای دنج از منزل بروید وموبایلتان را کنار بگذارید و ۱۰ صفحه مطالعه کنید . باور کنید هرچقدر سرعت مطالعه شما پایین باشد در طی نیم ساعت میتوانید ۱۰ صفحه بخوانید .با این اوصاف شب قبل از خواب عذاب وجدان نخواهید داشت که در طی روز مطالعه نداشته اید و بدون استرس به خواب خواهید رفت .

کتاب گران هست یا نیست ؟

book4
اگر از آن دسته افرادی هستید که با پس انداز میانه خوبی دارید پس خرید کتاب حتی گران هم برای شما آسان است. کاری به بحثهای گرانی کاغذ و درآمد ناچیز ناشران نداشته باشید کتاب خواندن حق شماست از حقوق ماهیانه خود مبلغی هر چند ناچیز کنار بگذارید فکر کنید یک شب کمتر فست فود خورده اید.به این ترتیب در پایان فصل می توانید یکی دو تا کتاب به خود هدیه بدهید .

سبک زندگی شما کتابخانه ذهنتان را می سازد. کتاب را در برنامه روزانه خود قراردهید تا با ذهنی شفاف تر با مسائل برخورد داشته باشید. درصورتی که شما یک عمر متوسط مثلا هفتاد سالگی را تجربه کنید طی تحقیقات به طور میانگین ۱۳ سال حرف زده اید ۶ سال غذا خورده اید و۲۳ سال نیز خوابیده اید فکر می کنید چقدر کتاب خوانده اید ؟

پایان

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهار =

برو بالا