اعتماد به نفس
زندگی و سلامت

چگونه اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم ؟!

اکسیتوسین شما در بالا بردن سطح اعتماد به نفس نقش موثری دارد. هیچ دارو یا قرصی وجود ندارد که بتواند میزان اکسیتوسین را به سرعت افزایش دهد ولی راه کارهای بسیاری هست که می تواند درمرور زمان نقش مثبتی در افزایش اعتماد به نفس داشته باشد.

ترس و احساس ناخوشایند، عدم پذیرش نیروها و قوت های درونی عاملی بزرگ جهت نابودی اعتماد به نفس است.

پاد زهر های فراوانی برای نابودی سم ترس وجود دارد که می توان به کار برد تا اعتماد به نفس بیشتر و بالاتری داشته باشیم. ولی همیشه بهترین راه حل در رسیدن انسان به اهدافش راه حلی است که نتیجه مثبت را دیر یا زود عاید فرد کند.

شاید بسیاری از افکار هستند که هنگام خطور از ذهن ترس و واهمه بسیاری را در انسان ایجاد می کنند ولی هنگام مواجه شدن با آن اعتماد به نفس به انسان کمک می کند خیلی قوی و استوار در برابر آن قرار بگیرد. به عنوان مثال والدینی که از ابتلا فرزندشان به سرطان ترس شدیدی دارند زمانی که پزشک آن ها را از این اتفاق با خبر می کنند به جای ترس و گریز از حادثه با اعتماد به نفس بالا می توانند تصمیمات بهتری در زمینه درمان بگیرند.

وسایل دوست داشتنی برای خود بخرید

فردی که احساس ناخوشایندی دارد می تواند با خرید یک قلم جدید فورا حس اعتماد به نفس خود را افزایش دهد. این مسئله احمقانه نیست چرا که قلم یا هر آنچه که دوست دارید نماد عمل و هوش است. با داشتن وسیله ای که دوستش دارید اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت.

این وسیله می تواند یک کتاب یک لباس یا حتی یک فیلم باشد. این حس را در خودتان پیدا کنید.

از رنگ ها کمک بگیرید

در معرض تصاویر و تبلیغات ایده آل قرار گرفتن یکی از راه هایی است که شما را به اعتماد به نفستان نزدیک تر می کند.

رنگ ها به خصوص در خانم ها حس اعتماد به نفس را بالا می برد. از رنگ های شاد و انرژی بخش استفاده کنید. تصاویر رنگی را مشاهده کنید و یا هر چه که از رنگ های بسیاری تشکیل شده است را تماشا کنید. این مسئله نیروی اعتماد به نفس را خود به خود در شما بالا می برد.

قوز نکنید

نشستن صاف بدون پشتی خمیده نه تنها وضعیتی مناسب از لحاظ جسمی را برای شما رقم می زند بلکه یک تقویت کننده اعتماد به نفس فوری محسوب می شود.
بر روی هر صندلی که می نشینید مدام با خودتان تمرین کنید که پشتی خمیده نداشته باشید. این صندلی یا در محل کار یا منزل یا یک مهمانی است فرقی ندارد صاف نشستن را به یک عادت پسندیده تبدیل کنید.

پس انداز کنید

saving-mistakes

همان طور که پول خرج می کنید و برای شادمانی خود و اطرافیانتان هزینه می کنید همان طور نیز پس انداز داشته باشید. هزینه های اضافی هر چند کوچک و یا کوتاه حساب شما را کم کم خالی می کند و دیر یا زود با کنترل حسابتان شما دچار افت اعتماد به نفس شدید می شوید. این در حالی است که اگر شما در کنار مخارجتان پس انداز کافی داشته باشید همیشه یک حس خوب اعتماد به نفس همراهتان خواهد بود و نگرانی از مخارج پیش بینی نشده نخواهید داشت.

وسواس فکری را حذف کنید

افکار همواره تاثیرات بسیار مهمی بر روی ذهنیت هر فرد دارند. زمانی که ذهنتان را با افکار منفی پر می کنید بی شک حس خوبی نخواهید داشت . مقایسه کردن خود با دیگران و یا اینکه در مورد یک مسئله ساعت های و روزها ذهن خود را مشغول کنید ابتدا ذهن و سپس جسم شما را بیمار خواهد کرد.

وسواس فکری خود را کنار بگذارید و یک مسئله را به اندازه ارزش آن در ذهنتان پرورش دهید.

مادرتان را ببوسید

Kissing mom

پدر و مادر از نعمات بزرگی هستند که تا زمانی که در کنارشان هستیم این شانس را داریم که قدردانشان باشیم.

زمانی که دستان مادرتان را ببوسید حس عشق و علاقه در شما بالا می رود و سبب اعتماد به نفس می شود.

بوسیدن عزیزان به خصوص پدر و مادر از جمله کارهایی است که نه تنها میزان عشق را در قلب انسان بالا می برد بلکه سبب افزایش اعتماد به نفس می شود.

کتاب بخوانید

Woman reading a book

آموختن علوم مختلف همواره ذهن شما را خلاق و روحیه اتان را شاداب نگه می دارد. سعی کنید همیشه در حال آموختن یک فن باشید و برای آموختن آن از کتب کمک بگیرید. کتاب خواندن نه تنها با جنبه آموزشی بلکه با جنبه تفریحی نیز شما را با اعتماد به نفس نگه می دارد.

زمانی که یک علم می آموزید و از کتاب ها کمک می گیرید اعتماد به نفس بالایی دارید.

 

این چند راه به شما کمک می کنند اعتماد به نفستان را همواره بالا نگه دارید این کار موفقیت های بسیاری در زمینه خانوادگی، کاری و حتی اخلاقی برای شما در بر خواهد داشت. در صورتی که راه کارهای دیگر هم امتحان کرده اید و نتیجه بخش بوده برای ما بنویسید.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

برو بالا