آموزشی

چگونه با فشردن دکمه Power در ویندوز۱۰ صفحه نمایش را خاموش کنیم؟ +ویدیو

به صورت پیش فرض فشؤدن دکمه Power کامپیوتر یا لپتاپ شما را Shut Down می کند. شما می توانید این امکان را دستکاری کرده و از آن برای خاموش کردن صفحه نمایش بهره ببرید.

اکثر ما وقتی کارمان با کامپیوتر شخصی و یا لپ تاپمان به اتمام می رسد از طریق منوی Start در ویندوز اقدام به خاموش کردن و یا Sleep کردن دستگاه می کنیم. جالب است بدانید در ویندوز ۱۰ امکانی وجود دارد که به واسطه آن می توانید برای دکمه Power در لپ تاپ و یا کامپیوتر های رومیزی تعریف جدیدی از عملکرد را قابل اجرا کنید.

به صورت پیش فرض فشؤدن دکمه Power کامپیوتر یا لپتاپ شما را Shut Down می کند. شما می توانید این امکان را دستکاری کرده و از آن برای خاموش کردن صفحه نمایش بهره ببرید.

تغییر تنطیمات دکمه Power در ویندوز ۱۰

روی دکمه استارت پایین صفحه سمت چپ کلیک راست کنید، روی گزینه Power User Menu کلیک کنید. صفحه  Power Options برای شما به نمایش درخواهد آمد. در قسمت  Related Settings دنبال گزینه Additional power settings بگردید و روی آن کلیک کنید تا پنجره  Power Options باز شود. در این صفحه گزینه Choose what the power buttons do را بیابید. روی آن کلیک کنید تا امکان ویرایش در اتیار شما قرار بگیرد.

خب در این قسمت می توانید گزینه هایی نظیر When I press the power button و When I press the sleep button را ببینید. اگر از لپتاپ استفاده می کنید گزینه  When I close the lid هم در این لیست برای شما قابل مشاهده است. برای هر یک از عملکرد های مورد نظرتان می توانید انتخاب داشته باشید. Sleep، ShutDown و Turn off the display و حتی Hibernate. بسته به نیاز و طبق تیتر و توضیح ما می توانید Turn off the display را جهت خاموش کردن صفحه نمایش حین فشدن دکمه Power انتخاب نمایید.

احتمالا بسیاری از کامپیوتر های رومیزی از داشتن دکمه sleep محروم باشند، بسیاری هم این دکمه را بر روی کیبورد دارند.

ویدیوی اموزشی این امکان جالب را با هم در ادامه خواهیم دید:

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + نه =

برو بالا