Children's skills
زندگی و سلامت

کودکان موفق باید این مهارت ها را از پدر و مادر بیاموزند!

کودکان اگر تحت آموزش صحیح قرار بگیرند به راحتی می توانند موفقیت های بزرگی کسب کنند پدر و مادر با مهارتهایی که به فرزندانشان می آموزند آنها در مسیر موفقیت های آینده قرار می دهند.

بیشتر پدر و مادر ها خواسته های مشابهی برای فرزندان خود دارند. آنها معمولا می خواهند فرزندانی شاد و موفق داشته باشند. درحالی که بسیاری از والدین نمی دانند که این خواسته تنها با تلاش خودشان تحقق می پذیرد.

موفقیت های فرزندان بیشتر به دست پدر و مادر رقم می خورد. کودکان طبق مهارتهایی که دارند آینده خود را می سازند. والدین می بایست در آموختن مهارتها به فرزندان بیشتر و بهتر وقت بگذارند تا شاهد موفقیت های بیشتری در فرزندانشان باشند. این بار در نت نوشت شما را با مهارتهایی که در رشد ذهنی و موفقیت های فرزندان تاثیر پذیر است آشنا می کنیم.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید :این اتفاق ها در کودکی مانع موفقیت در بزرگسالی می شود …

استقلال

Children's skills

فرزندانی که به پدر و مادر خود وابسته هستند به همه چیز وابستگی پیدا می کنند. آنها هرگز یاد نمی گیرند که چگونه با مشکلات خود روبه رو شوند و آنها را حل کنند.

به فرزندتان بیاموزید که به صورت مستقل و متکی به خود در سنین جوانی به تعهداتش رسیدگی کند. پوشیدن لباس، بستن بند کفش، جمع آوری اسباب بازی ها و کارهایی از این قبیل شروع خوبی برای آموزش استقلال است.

اگر در ابتدای راه آنها وظایفشان را به خوبی و به موقع انجام ندادند مشکلی نیست، صبور باشید. اجازه اشتباه به آنها بدهید. کم کم در انجام تعهداتشان مهارت پیدا می کنند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید :نام کودک در موفقیت آینده او تاثیر شگفت انگیزی دارد؛ مراقب نام های انتخابی کودکانتان باشید!

بازی های گروهی

Children's skills

این مسئله مهم است که فرزند شما توانایی پذیرش گروه و تیم را داشته باشد. او می بایست بتواند در یک جمع با بقیه افراد گروه سازش کند و همراهی با تیم را بلد باشد. بازیهای دسته جمعی و حضور در مهد کودک و یا مدرسه آموزشهای این مرحله هستند. هرگز او را بقیه مقایسه نکنید. درمیان جمع بودن و همراهی با جمع می تواند کمک بزرگی در زندگی آینده او داشته باشد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید :بگذارید کودک با خاک بازی کند؛ فواید خاک برای سلامتی کودکان

نظم

آموزش نظم از همان دوره کودکی شروع می شود. برای بیشتر کودکان بسیار سخت است که اتاق پر از اسباب بازی خود را مرتب کنند. اما شما به آنها زمان بدهید.

زمانی را برای بازی و سرگرمی قرار دهید و زمانی را برای نظم بخشیدن به اتاق یا هر کار دیگری. در سنین بالاتر او به راحتی با ساعات درس خواندن خود کنار می آید.
این مطلب را در نت نوشت بخوانید :تکالیف منزل مانع رشد و توسعه استعدادهای کودکان می شود!؛ راه حل چیست؟

گفتگو کردن

همیشه یک راه برای مواجه و حل مشکلات داشته باشید، به نام گفتگو. زمانی که فرزند شما مشکلی در مدرسه یا زمین بازی خود پیدا می کند بهتر است درباره اش صحبت شود. اگر باورهای او اجازه نمی دهد که با شما گفتگو کند شما می توانید او را به این کار تشویق کنید. کلمات قدرتمند هستند. می توانید با گفتگو کردن راه حلهای زیادی به دست آورید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید :چگونه با کودکمان صحبت کنیم تا حرف ها و رفتارهایمان اثر گذار باشد؟

تلاش

القای یک اخلاق کاری قوی و صحیح از دوران کودکی شکل می پذیرد. اجازه ندهید که کودک شما فکر کند که همه چیز می بایست به آنها تحویل داده شود و هیچ تلاشی نکند.

آموزش فرزند در این مرحله بسیار حساس و دقیق است. به او بیاموزید که رویاهای بزرگ دست یافتنی هستند. در صورتیکه برای رسیدن به آنها تلاش کنند.

همه آنچه را که می خواهند به راحتی بدست نخواهند آورد اگر سخت نکوشند.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : رازهایی که برای تربیت کودکانی باهوش تر همه باید بدانید!

مقابله شدن با شکست

بسیاری از انسانهای بالغ در مواجه با شکست خوب می دانند چگونه درس بگیرند. اما کودکان زمانی که برای یک هدف تلاش می کنند اگر نتیجه نگیرند بسیار دلسرد و مایوس خواهند شد. آنها طبق آموزش شما با شکستها در زندگی مواجه خواهند شد. کودکانتان را تنها زمانی که موفقیت کسب می کنند تشویق نکنید.

ممکن است آنها تلاش بسیاری کنند ولی باز شکست بخورند. موقع شکست به جای جر و بحث،  درس گرفتن برای موفقیت بعدی را بیاموزید.

 

اینها بخشی از راههای بدست آوردن موفقیت هستند که کودکان از والدینشان می آموزند.

با این راهها کودکان یک مسیر دائمی برای کسب موفقیت از کودکی تا جوانی را یاد می گیرند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − نه =

برو بالا