تلفن همراه

صفحه نمایش بدون لبه؛ ابداع SHARP آینده تلفن‌های همراه را نشان می‌دهد

شرکت شارپ نمونه ای از تلفن همراه جدیدش را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته با نام Corner R که کاملا بدون لبه بوده و صفحه نمایش تا لبه های گوشی در همه جهات ادامه دارند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید

دو روز پیش از ابداع جالب شارپ در نمایشگاه فناوری ژاپن گفتیم و مانیتور ۲۷ اینچی با کیفیت ۸K را به شما معرفی کردیم، امروز از گوشی تلفن همراه خواهیم گفت که قدم‌های خوبی را برای آینده صفحه نمایش برای تلفن‌های همراه به تصویر کشیده است.

شرکت شارپ نمونه ای از تلفن همراه جدیدش را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته با نام Corner R که کاملا بدون لبه بوده و صفحه نمایش تا لبه‌های گوشی در همه جهات ادامه دارند.

sharp1-796x531

شارپ با کمک گرفتن از تکنولوژی اختصاصی خودش با نام Free-Form Display technology می‌تواند صفحه نمایش را حتی تا زوایایی غیر قابل تصور هم چرخش داده و فرم‌های اختصاصی لحاظ کند و طی همین مسیر شاهد صفحه نمایش‌هایی با شمایل‌هایی غیر از مستطیل خواهیم بود.

همین پیشرفت تکنولوژی باعث خواهد شد که بزودی به جای یک موبایل با شمایل‌های کنونی تنها یک صفحه نمایش را در دست بگیریم و این بسیار عالی به نظر می‌رسد. متاسفانه Corner R تنها یک نمونه آزمایشگاهی است و به عنوان یک کانسبت در نمایشگاه ژاپن به نمایش در آمده و پیش بینی دقیقی از حضور موبایل‌هایی با صفحه نمایش‌های اینچنینی در دست نیست.

sharp2-796x531

متاسفانه تا پیش از این شرکت شارپ در زمینه معرفی گوشی‌های تلفن همراه با پلتفرم اندروید جندان موفق نبوده و نمونه ایی نظیر AQUA با شکست‌های تجاری برای این شرکت همراه بوده اند.

در نگاهی دیگر شاید شمایل این گوشی که به صورت نمونه معرفی شده بسیار عالی به نظر برسد اما با نگاهی دقیق تر خواهیم یافت که مشکلاتی هم پیش روی هم کاربران و سازندگان دستگاه‌های اینچنینی است، مثلا توجه داشته باشید که در دست گرفتن این گوشی موبایل مصادف است با لمس شدن لبه‌های تلفن همراه و همین مشکل بزرگ که نشات گرفته از مزیت اصلی این تلفن همراه است می‌تواند بسیاری را از خرید گوشی‌های تلفن همراه اینچنینی منصرف کند.

 

برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =

برو بالا