اخبار تکنولوژی

آیا ایده تازه گوگل Telegram و WhatsApp را به زمین خواهد زد؟

این روز ها حواس تمامی تحلیلگر ها و پویشگران اخبار تکنولوژی به کنگره موبایل بارسلونا است و همه پیگیر اخرین اخبار از محصولات تازه شرکت های بزرگ هستند. در همین شرایط شاهد اخباری پیرامون ایده های انقلابی گوگل برای ادامه مسیر sms یا همان پیامک خودمان هستیم که این روز ها با توجه به همه گیر شدن ابزار هایی چون Telegram و Whatsapp کمی کم فروغ تراز پیش شده است.

آخرین باری که sms فرستادید کی بوده؟ یا دسترسی به اینترنت نداشته اید یا اینکه قصد ارسال شماره مخاطب یا اطلاعات تماس برای کسی داشته اید! همگی خوب میدانیم که کاربرد و استفاده از پیامک بسیار کمتر از گذشته شده و به لطف و امکانات رایگان ابزار های پیام رسان علی رغم پیامک زدن، امکان ارسال تصاویر و ویدئو و هر فایلی را خواهیم داشت.

طبق اطلاعات و اخبار موجود گوگل در حال مذاکره با بیش از ۸۰۰ اپراتور ارائه دهنده سرویس های مخابراتی در سرتاسر جهان است تا بتواند بستر کسل کننده پیامک را با باز بینی دوباره سرپا کند. به گفته منابع موثق این بازبینی به یک تغییر پوسته ظاهری خلاصه نخواهد شد و گوگل با ارائه یک استاندارد جدید در این مورد قصد تغییر دادن کاربری سامانه های پیامکی را دارد. این سامانه با نام RCS شاخته می شود که مخفف Rich Communication Services است.

sms-smartphone-w782

سامانه RCS علی رغم ارائه امکان ارسال SMS و MMS به کاربر به آسانی توانایی ارائه و ارسال انواع فایل های ویدئویی و تصویری و … را خواهد داد و شما را درست مثل پیامک از خوانده شدن پیامتان مطلع خواهد کرد.

خیلی واضح بگوییم گوگل مشغول تنطیم استاندارد جدیدی است که به واسطه ابزار های مخابرای و اپراتور ها تمام توانایی های ابزار هایی چون واتساپ و تلگرام را پوشش دهد. نکته مهم اینکه بدون شک این ابزار در دل اندروید قرار خواهد گرفت و با آسانی برای میلیون ها نفر در لحظه در دسترس خواهد بود. هنوز راجع به هزینه و شرایط استفاده از این تکنولوژی یا استاندارد خبر موثقی وجود ندارد اما باید گفت اینن ایده انقلابی می تواند بسیاری از ابزار های گفتگو مثل واتساپ و … را کنار بزند!

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =

برو بالا