آمار و ارقام غلط اینستاگرام; بازار خرید و فروش لایک و فالوئر داغ داغ است
اخبار تکنولوژی

آمار غلط اینستاگرام; بازار خرید و فروش لایک و فالوئر داغ داغ است

آمار و ارقام در شبکه های اجتماعی می تواند نشان دهنده اطلاعات جالبی و حتی مفیدی پیرامون افکار و عقاید و علاقه مندی های افراد در سراسر دنیا باشد. در بسیاری از موارد آمار و ارقام لایک ها و فالوئرئینگ ها با توجه به اهمیت تبلیغاتی آنها و مفید بودن اطلاعات برای شرکت ها و بیزینس های بزرگ ارزشمند بوده و با مبالغ کلانی به فروش می رسد. این خود نشان از حکومت اطلاعات و قدرت آنها در جهان امروزی است.

مدتی است روند و پیشروی کاربران در شبکه اجتماعی اینستاگرام برایم جالب شده و آن را دنبال می کنم. کاربرهایی با لایک ها و فالوئر های فراوان و متاسفانه محتواهای بی فایده و در موارد بسیار خوب و چشم گیر کپی از صفحات دیگر. آیا روند تغییر کرده و لایک ها و یا بهتر بگوییم سطح توقعات و نیاز های کاربرها و علاقه مندی انها دچار تغییر شده؟ آیا کاربری با تنها یک تصاویر می تواند آنچنان محکم توسط ۳ هزار و اندی کاربر فالو شود؟ یا حتی کاربری تنها ۵ تصاویر در گالری اش دارد که تماما تایپوگرافی و کپی از دیگر صفحات است اما همان تعداد قلیل تصویر توسط ۱۰۰۰ نفر لایک شده !
این چنین موارد نه در اینستاگرام بلکه در باقی شبکه های اجتماعی هم به وفور به چشم می خورد. اشکال کار کجاست ؟

۶۷۰px-Get-Followers-on-Instagram-Step-19-Version-4

کافی است کلمه اینستاگرام را در فروشگاه برنامه محبوبی چون بازار جستجو کنید (جستجوی کلمه اینستاگرام در کافه بازار) خواهید دید که بازار اپ های کمکی شدیدا داغ است و شما با نصب رایگان برنامه های کمکی می توانید تنها با پرداخت هزینه ناچیزی تعداد فالوئر های خودتان را تا حد و حدود نجومی افزایش دهید. این مورد تنها در میان کاربرهای ایرانی رواج ندارد بلکه در میان فرنگی ها هم اپ های ( instalikers و follower+ و خیلی های دیگر … ) اینچنینی دارند.

۱۰۹۵۷۲۸۱_۸۱۹۱۸۴۴۱۸۱۱۸۵۷۲_۶۵۷۰۶۳۴۰۳_n

از دو جنبه می توان این جریان را بررسی کرد :

  1. چه می شود که یک فرد علاقه شدید به افزایش تعداد فالوئر ها و یا اعداد و ارقام صفحه خود دارد ؟
  2. بازاری که توسط افراد سودجو ( به نظر بنده خراب کننده شبکه های اجتماعی ) احاطه شده و به فروش لایک و فالوئر می پردازد چگونه توجیح می شود ؟

در این اوضاع نه چندان جالب که سطح توقعات کاربر ها به مقدار بسیاری چشم گیری تقلیل پیدا کرده، یافتن و پیگیری آثار هنرمندان برجسته و حتی تازه کار در شبکه های اجتماعی چندان هم کار سختی نیست، اما خب نباید دلیل محبوبیت و خوب بودن آثار را تنها لایک و فالوئر دانست.

در پایان این چند خط باید از صفحات بسیار ارزشمندی مانند: دکتر احمد حلت @drahmadhellat ، ژوان @Zhuaan ، کافه نوستال @cafenostal و خیلی های دیگر بابت فرهنگ سازی و پایداری در فعالیت مثبتشان در این فضای آلوده تشکر کرد.
در پایان از نت نوشتی های همراه می خواهم صفحات خوبی که در اینستاگرام سراغ دارند را در دیدگاه های این مطلب با ما به اشتراک بگذارند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =

برو بالا