احداث دیتاسنتر جدید مایکروسافت زیر آب (ویدئو)
اخبار تکنولوژی

احداث دیتاسنتر جدید مایکروسافت زیر آب (ویدئو)

آب و الکتریسیته آنچنان میانه ی خوبی با هم ندارند و سر سازشی میان آنها نیست اما مایکروسافت در مقابل مشکلات اینچنین سر خم نمیکند و این مورد مانعی برای ایجاد یک دیتاسنتر برای این شرکت در زیر آب نبوده و نیست!

مایکروسافت در اقدامی جالب از ۴ ماه پیش تاکنون مرکز داده ای شناور در زیر سطح آب در اقیانوس آرام ایجاد کرده است و نام این پروژه را Natick نهاده است. نمی توان این مرکز داده را قوی ترین دیتاسنتر کنونی جهان نامید اما طبق مشخصات قدرت این دیتا سنتر معادل ۳۰۰ کامپیوتر رومیزی به حساب می آید که این مقدار توانایی هم بسیار عالی است.

از دلایل عمده مایکروسافت برای پیاده سازی چنین ایده ای بالا بردن بسیار زیاد راندمان انرژی و بهره وری ارزشمند این ایده است که کاهش هزینه های عملیاتی بسیاری را به دنبال دارد. درصد بسیار بالایی از انرژی توسط پیل های خورشیدی از سطح آب تامین می شود و برای خنک کردن هم نیاز به تجهیزات خاصی نیست و آب اقیانوس سرمای مورد نیاز برای خنک ماندن تجهیزات را تامین می کند.

به گفته آمار بیش از نیمی از جمعیت جهان تا ۱۲۰ مایلی ساحل ها زندگی میکنند و این این ایده می تواند دسترسی به دیتاسنتر ها را در سراسر جهان دچار تحول کند.
طبق مشاهدات این پروژه در مراحل پایلوت می باشد و احتمالا در مراحل بعدی شاهد بزرگتر شدن دیتا سنتر تا ابعاد ۲۰ برابری این نمونه خواهیم بود.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 4 =

برو بالا