واتیکان هم برای هدایت کاتولیک ها دست به دامن کانال تلگرام شد
اخبار تکنولوژی

واتیکان هم برای هدایت کاتولیک ها دست به دامن کانال تلگرام شد

پاپ فرانسیس پیش از این گفته بود که اینترنت را یک رحمت می داند و  به عنوان یک بازوی توانمند برای رقابت و ایجاد آگاهی به آن نگاه می کند.

با توجه به گسترده شدن اینترنت و در تمامی زوایای زندگی انسانها در سرتاسر دنیا شاهد استفاده در زمینه های مذهبی و اعتقادی نیز از اینترنت در سرتاسر دنیا هستیم. باید گفت به عنوان کشوری مذهبی مثل ایران تا کنون قدم های بسیار خوبی در مسائل مذهبی در اینترنت برداشته شده است که البته در مقابل گسترگی اینترنت هنوز قدم های بسیاری برای تکمیل آن نیاز است. خیلی پیش از این کانال های مذهبی و اعتقادی در تلگرام به زبان های فارسی و انگلیسی ایجاد شده بود. کمتر پایگاه اینترنتی در شرایط کنونی آن هم در ایران وجود دارد که برای خودش یک کانال منحصر بفرد نداشته باشد.

امروز در اخبار تکنولوژی آمده است که واتیکان واتساپ را وسیله خوبی برای ارتباط با انبوه کاتولیک ها نمی داند و به همین علت برای ارتباط موثر روزانه توسط واتیکان برای مخاطبان سرتاسر دنیا در تلگرام کانالی ایجاد شده است. آدرس کانال @pgpompei از سوی واتیکان برای مخاطبان معرفی شده و این نکته در دنیای تکنولوژی سروصدای بسیاری داشته، چرا که بعد از توییتر و فیسبوک اولین شبکه اجتماعی که واتیکان برای ارتباط با مخاطبان انتخاب کرده است تلگرام است.

با توجه به این جهش جالب احتمالا بزودی شاهد استفاده و معرفی ربات اختصاصی Peach از سوی پاپ برای کاتولیک ها باشیم.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

برو بالا