گوناگون

مسی؛ آقای فوتبال دست نیافتنی دنیا

دیگر فوق ستاره و یا رکورد دار نامیدن برای او پس از فتح پنج جام در سال ۲۰۱۵ به همراه بارسلونا و بدست آوردن پنجمین توپ طلا کم است، حالا کاکا اسطوره فوتبال برزیل با دستان خود توپ طلا را به پسر آرژانتین اهدا میکند، حالا دیگر شماره  ۷رقابت را در سر نمی تواند بپروراند، او فقط منتخب کشور خودش نیست، او برای فوتبال است او نفس فوتبال است، او را باید حالا آقای فوتبال دنیا نامید.

دو شب پیش وقتی بطور زنده مراسم اهدا توپ طلا را میدیدم و وقتی لیونل مسی از هم تیمی هایش و مربیانش تشکر کرد و گفت: “بدست آوردن پنج توپ طلا فراتر از رویاهای کودکی ام است” و وقتی از فوتبال تشکر کرد با خوشحالی گفتم چه خوب که در دوره ایی زندگی میکنم که می توانم بازیهای او را زنده تماشا کنم. من که با افسانه مارادونا بزرگ شدم هیچوقت بازیهای او را زنده تماشا نکرده ام و همیشه یه افسوس داشتم، آن هم دیدن زنده دریبل های مارادونا در جام جهانی مکزیک و گل زدن به انگلیس آن هم با تکنیک رب النوع فوتبال دنیا بود.

حالا  این مسی است که خالق نادیده های فوتبال است. بازی فینال جام حذفی بین بارسلونا و بیلبائو  دقیقه بیست بازی و به یک باره صدای گزارشگر اوج میگرد “توپ تو کنار زمین به مسی میرسه، حرکت از کنار زمین مثل مارادونا مهار نشدنی و چشمنواز  یکی پس از دیگری بازیکنان حریف را از پیش رو بر میدارد و وارد محوطه جریمه میشود مدافعان به همراه دروازبان محاصره اش میکنند و او با یه حرکت بدن توپ را از میان آنها به سمت دروازه شوت میزند و اکنون سوپر گل مسی به بیلیائو در فینال جام حذفی اسپانیا زده شد و لذت کودکانه بازی فوتبال و شادی پس از گل را میتوان در چهره اش دید” یک بار دیگر تاریخ تکرارشد و همه می توانند مارادونا را در زمین ببینند.

مسی۲۰۱۵ (۱۰)

دقیقه هشتاد بازی بارسا و بایرن از سری بازیهای جام قهرمانان اروپا سال ۲۰۱۵ را هیچ فوتبال دوستی فراموش نمی کند.در روز بازگشت پپ به ورزشگاه و جمع شدن بهترینهای دنیا در نیوکمپ،

 

مسی۲۰۱۵ (۹)

تمام نگاهها به یک بازیکن است.مربی بایرن چه تدبیری برای مهار مسی اندیشیده است و آیا مسی میتواند از این سد دفاعی دروازه بایرن را باز کند؟

مسی۲۰۱۵ (۱)

دقیقه هشتاد بازی فرا میرسد و گزارشگر بازی با هیجان ادامه میدهد: ” یه پاس خوب به مسی پشت محوطه جریمه حرکت با توپ سریع و جاگذاشتن مدافع حریف و حالا _جادوی فوتبال که تمام قوانین فیزیک را بر هم میزند لحظه خیره کننده و نابود شدن بو آ تنگ مدافع بایرن مثل اینکه تیر غیب بخورد خودش از سر راه مسی کنار میرود_ دروازبان جلو می آید زاویه تنگتر میشود و مسی با یک ضربه چیپ از بالای سر چه کسی مانوئل نویر بلندقدترین و بهترین دروازبان دنیا گل دوم را به بایرن میزند،” نیوکمپ منفجر میشود. سفید پوشان بایرن سرها را پایین انداختند و اناری پوشان بارسا خوشحالی میکنند. پرچم آرژانتین در ورزشگاه دیده میشود و مسی با این گل در واقع انتقام بازی جام جهانی آرژانتین و آلمان را میگیرد.

وحالا خوشحالی بعد از گل و منفجر شدن ورزشگاه از خوشحالی، همه هم تیمیها میریزند روی مسی و گزارشگر میگوید: ((چه میکنه ،این مسی ،....باید هم اینجوری لهش کنند))

همین دو بازی و همین دو گل کافی بود انتخاب مسی در سال ۲۰۱۵ بهترین انتخاب باشد و به شایستگی  آقای فوتبال دنیا لقب گیرد.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

برو بالا