آموزش حفظ حریم شخصی
زندگی و سلامت

این مسائل را به کودکانتان آموزش دهید تا در مواقع ضروری بتوانند از خودشان محافظت کنند

پدرو مادر ها به طور ذاتی مدام مراقب فرزندان خود هستند تا از خطرات جسمی و روحی که ممکن است به آنها آسیب برساند محافظت کامل داشته باشند. اما گاهی فاصله ها و مشغله های کاری اجازه کنترل مستقیم را به والدین نمی دهد. بسیاری از مسائل هم هستند که می بایست به خود کودک آموزش داده شوند تا در مواقع لازم آگاهی کافی داشته باشند.

آموزش حفظ حریم شخصی و امنیتی به فرزندانتان به خصوص کودکان از اوجب واجبات است. هیچ پدر و مادری وجود ندارد که حس مراقبت از فرزند نداشته باشد. تمامی والدین نگران کودکان خود هستند به خصوص زمانی که ناچارند آنها را برای مدتی هر چند کوتاه تنها بگذارند.

هر چه آموزش های کافی برای استقلال کودک انجام شود باز هم مراقبت هایی هست که می بایست توسط پدر و مادر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم صورت گیرد.

راه کارهای بسیاری هست که می توان از کودکان مراقبت انجام داد و حتی تا حدی مسائل مربوط به حفظ حریم شخصی و امنیتی را به آنها آموزش داد. این بار در نت نوشت شما را با این راه کارها آشنا می سازیم.

اطلاعات شخصی فرزندتان را به او بیاموزید

هنگامی که فرزندتان به سنی می رسد که توانایی شناخت نام و سن و مشخصات فردی خود را پیدا می کند حتما به آنها در مورد این اطلاعات آموزش های کافی بدهید.

شماره تلفن و نشانی منزل یا محل کار والدین حتما می بایست در کیف مدرسه کودک وجود داشته باشد. اما می بایست فرزند بداند که این اطلاعات تنها در زمان لازم مورد استفاده قرار می گیرد و جهت دسترسی غریبه ها نیست.

دانستن حفظ این حریم را به کودک بیاموزید و اطمینان حاصل کنید که این اطلاعات جنبه کاملا خصوصی دارد.

به کودک بیاموزید که با غریبه ها سوار آسانسور نشوند

child

به کودک آموزش دهید تا به تنهایی با افرادی که نمی شناسند سوار آسانسور، ماشین یا هر فضای محصور دیگر نشوند. همیشه در حالی تنها هستند از دیوار پشت سر خود مطمئن شده و به آن تکیه کنند. کودک می بایست بتواند افرادی که در حال نزدیک شدن به آنها هستند را تشخیص دهد.

اجازه ندهید کسی متوجه تنها بودن کودک در منزل شود

اگر ناچارا مجبور بودید که چند دقیقه یا حتی چند ساعت فرزندتان را در خانه تنها بگذارید اطمینان حاصل کنید که او این تنهایی را به دیگران گزارش نمی دهد. به او آموزش دهید که نیازی نیست زمان های تنهایی اش را به دیگران حتی نزدیکان اطلاع دهد.

به کودک بیاموزید که از گشودن درب بر روی غریبه ها به خصوص زمانی که تنها در منزل هستند پرهیز کنند.

رمز عبور خانوادگی داشته باشید

ایجاد یک رمز عبور خانوادگی می تواند به حفظ امنیت شخصی فرزندتان کمک بسیاری کند. کودک می تواند هنگام وقوع اتفاق از جانب غریبه ها از این رمز استفاده کند و شما را از این خطر آگاه سازد. آنها را آگاه کنید که اطلاعات خانوادگی تان را به غریبه ها ندهد.

برنامه ردیابی بر روی تلفن کودک خود نصب کنید

در صورتی که فرزندتان در سنی به سر می برد که مجاز به استفاده از تلفن همراه است حتما یک برنامه ردیابی بر روی آن نصب کنید. این برنامه به شما امکان می دهد که هر زمان مطلع شوید که کودکتان در چه محلی به سر می برد.

کمک خواستن را به کودک بیاموزیدآموزش حفظ حریم شخصی

به فرزندتان یاد دهید در صورتی که توسط یک غریبه دستگیر شد با صدای بلند در خواست کمک کند. به آنها بیاموزید فریاد زدن  تنها در این جور مواقع اصلا مشکلی ندارد و بهترین راه کار خواهد بود.

سوار اتومبیل شدن را به کودکان بیاموزید

آموزش فرزندان جهت سوار شدن در اتومبیل دیگران به خصوص غریبه ها بسیار بسیار مهم و ضروری است.

به آنها بیاموزید که هرگز سوار اتومبیل غریبه ها نشوند در صورتی این اتفاق افتاد آموزش دهید که متوجه شوند که در حال ربوده شدن هستند یا خیر. به سرعت در جهت مخالف حرکت کردن ماشین را به کودک بیاموزید تا متوجه شوند که سوار یک ماشین رباینده شده اند.

تا جایی که ممکن است کودکان را در سنین پایین نباید تنها گذاشت و در صورت اجبار می بایست از قبل آموزش های مراقبت از حریم شخصی خود و خانواده اش را بایست کامل کرد. این آموزش ها به کودک کمک می کند کمتر دچار فریب خوردگی از طرف غریبه ها شوند و در صورتی که دچار مشکلی شدند بتوانند اطرافیان را مطلع کرده و جان خود را نجات دهند.
منابع :

Bright Side
iTunes
iTunes
My Buddy Tag
Mom With A Prep

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهار =

برو بالا