شکایت فیس بوکی اردلان سرفراز از سینا سرلک بابت قطعه برخیز
موسیقی

شکایت فیس بوکی اردلان سرفراز از سینا سرلک بابت قطعه برخیز

حاشیه های شهرزاد و خواننده هایش پایان پذیر نیست. کمتر از ۳ روز پیش در صفحات رسمی سریال شهرزاد شاهد رونمایی از قطعه برخیز بودیم که با صدای سینا سرلک اجرا شده بود و محتوای شعر و اجرای آن با ادامه سریال شهرزاد احتمالا بی ربط نبود.

در کاور این آهنگ در قسمت نام شاعر نوشته شده بود: “هوشنگ ابتهاج” که با توجه به اینکه سالها پیش این شعر توسط خواننده لس آنجلسی آقای ابراهیم حامدی (ابی) اجرا شده بود متن شعری تکراری بود. همین متن شعر طی دو روز گذشته با شکایت فیس بوکی اردلان سرفراز مواجه شده که با شما متن پیام ایشان را می خوانیم:

اردلان سرفراز:
“در ایران، آقایی بنام سینا سرلک، بدون اطلاع و اجازه من، غزل “برخیز که غیر از تو، تو را دادرسی نیست” را که هم در کتاب من (از ریشه تا همیشه) چاپ شده و هم آقای ابراهیم حامدی (ابی) با آهنگ آقای زلاند، بنام (محتاج) خوانده است، را بازخوانی کرده و و در سریالی بنام شهرزاد، بی اجازه و به غلط با نام استاد سایه، پخش شده است. امروز آگاه شدم که وزارت ارشاد که خود به این غزل در کتاب (از ریشه تا همیشه) بنام من مجوز داده (حدود ١٢سال پیش)، دوباره بنام آن استاد بزرگوار به این غزل، بدون تحقیق و مطالعه، مجوز داده است! در این …… و ……..، ویدیوی این ترانه را نیز در فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی، پخش و نام شاعر را استاد هوشنگ ابتهاج ذکر کرده !
برای اطلاع عموم اعلام می‌کنم! که این سرقت و سرقت‌های مشابه، از نظر اخلاقی، انسانی و قانون حقوق هنرمندان، خلاف است، و وکیل من در ایران، در صدد پی‌گیری “قانونی” این “بی‌قانونی” و سوء استفاده است.
ضمن سپاس از هم‌وطنان و هم‌زبانانم، تقاضا می‌کنم که اجازه ندهند از رسانه‌های اجتماعی مورد استفاده‌شان در راستای سودجویی غیرقانونی و غیراخلاقی استفاده شود.
اردلان سرفراز
شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴

شایان ذکر است هنوز چند روز از پیدا شدن شاعر قطعه افسار که خانم “پریناز جهانگیر اصل” بود و حواشی آن نمی گذرد. متن اولین مصاحبه خانم پریناز جهانگیز اصل شاعر قطعه افسار را بخوانید.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

برو بالا