انتخاب همسر
اخبار پزشکی

تاثیر موسیقی بر روی زنان در انتخاب همسر شگفت انگیز است !

همه زنان شیفته صحنه ای هستند که معشوقه اشان زیر پنجره اتاقشان گیتار بنوازد !!!

یک مطالعه جدید توسط روانشناسان انجام شده است که نشان می دهد گوش دادن به موسیقی احتمال اینکه زنان سریعتر به یک مرد جذب شوند را بالا می برد.

انتخاب همسر یکی از پر پیچ و خم ترین مراحل زندگی هر فرد است. مردان و زنان در سنین ازدواج به دنبال راهی برای افزایش جذابیت و جذب جنس مخالف خود هستند تا با راه های متفاوت جفت خود را بیایند. اما یکی از جالب ترین موضوعات جذب جنس مخالف تاثیر موسیقی بر این امر است.

” چرا موسیقی در جامعه بشری ما اهمیت دارد؟ ”

چارلز داروین در کتاب ” نابودی انسان ” در سال ۱۸۱۷ تلاش بسیاری کرد تا به پاسخ مناسب برای این سوال دست یابد.

او بر این باور بود که انسان به کمک موسیقی ممکن است بهتر به سمت باروری هدایت شود. داروین اشاره کرد: ” واقعیت این است که وقتی یک شخص با موسیقی ارتباط برقرار می کند ممکن است شاخص ظریف شناخت و توانایی های جسمی او افزایش پیدا کند.”

موسیقی به عنوان یک نشانه از ویژگی های یک فرد جذاب به صورت بیولوژیکی عمل می کند.

تفکرات داروین

monitor-brain

ایده های داروین هرگز به مرحله اثبات نرسیدند اما در حال حاضر محققان دانشگاه وین و دانشگاه اینسبروک، تصمیم گرفته اند که فرضیه داروین را مورد تحقیق و آزمایش قرار دهند تا متوجه شوند که چه میزان از این فرضیه می تواند واقعیت داشته باشد و آیا ریشه روان شناسی و مکانیسم بیولوژیکی دارد یا خیر ؟

این مطالعات توسط دکتر مانوئلا مارین از دانشگاه وین در حال بررسی است. و این موضوع که آیا موسیقی می تواند توانایی های بالقوه یک مرد را جذاب تر نشان دهد یا خیر، نیز در حال تحقیق می باشد.

درک جذابیت

پرفسور هلموت لدر دانشیار دانشکده روانشناسی دانشگاه وین، توضیح می دهد که جذابیت یکی از ویژگی های مهم فیزیکی است که می تواند در انتخاب شریک زندگی تاثیر گذار باشد. حال باید متوجه شد که چگونه موسیقی می تواند درک این ویژگی را تغییر دهد.

موسیقی دارای یک عنصر اجتماعی بسیار قوی است.

گوش دادن به موسیقی می تواند بر چگونگی دیدن چهره های افراد تاثیر بگذارد. بنابراین می تواند میزان درک جذابیت را تغییر دهد.

در ادبیات روانشناختی برخی از شواهد نشان می دهند که اگر دو محرک به صورت متوالی مورد پردازش قرار گیرند، اثرات انتقال تغییر می کند یا به اصطلاح عامیانه تحریک می شوند. معمولا یک مکانیزم ناخود آگاه می تواند بر روی اعمال ما تاثیر بگذارد. این حالت سبب می شود که فرد در انتخاب جفت خود فعال تر شود.

ارزیابی در زمینه جذابیت

طی تحقیق و آزمایشات این پزشک،  ۹۶ همجنس گرا ( از هر دو جنسیت ) ۶۴ نفر زن و ۳۲ نفر مرد که بر اساس چرخه قاعدگی، مرحله باروری و . . . انتخاب شدند، به دو گروه تقسیم بندی شدند.

در این دو گروه مردان و زنانی که در یک رابطه به سر می بردند سلیقه مشابهی در انتخاب موسیقی و یا آموزش موسیقی داشتند.

 جذابیت چهره ها

pianos

به منظور یکپارچگی نتایج، عکس جنس مخالف را به شرکت کنندگان  نشان دادند، زنان در معرض موسیقی قرار نگرفتند و مردان در معرض موسیقی قرار گرفتند.

محققان اعلام کردند زنانی که به موسیقی گوش دادند، تماشای موهای مردان برایشان جذاب تر بود و احتمال می دادند که قدمتی در تاریخچه ذهن آن ها داشته اند. باقی زنان صرف نظر از وضعیت باروری آن ها و موقعیت های خاص، نتایج یکسانی داشتند.

با این حال نتایج در مردان به این صورت بود که پخش موسیقی برای مردان تغییرات قابل ملاحظه ای در ادراک چهره آن ها ایجاد نکرد. همچنین مشخص شد که موسیقی های کمی پیچیده تر و احساسی تر، تاثیرات بیشتری بر روی شرکت کنندگان داشته است.

جبران کاستی ها با موسیقی

به دنبال این آزمایشات و تحقیقات محققان علاقمند شدند در زمینه این که آیا موسیقی می تواند کاستی های ظاهری را جبران کند یا خیر تحقیقاتی داشته باشند که شاید از این طریق بتوانند با موسیقی به کمک فیزیک افراد بروند و انتخاب همسر را راحت تر کنند. ممکن است از طریق موسیقی بتوانند ظاهر و مشکلات فیزیکی را تا حدی از دید افراد پنهان کرد و جذابیت فرد را افزایش داد.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

برو بالا