آیفون 8
تلفن همراه

اپل برای ساخت iPhone 8 دست به دامن رقیب دیرینه‌اش سامسونگ است!

مهم ترین بخش آیفون جدید صفحه نمایش آن بوده که انتظار میرود اپل از صفحه نمایش جدید OLED برای آیفون ۸ استفاده کند.

صفحه نمایش OLED

تنها شرکتی که میتواند این صفحه نمایش ها را در مقیاس و تعداد مورد نظر اپل بسازد، رقیب اصلی این شرکت یعنی سامسونگ است. بنابراین اپل ناچار است برای تهیه این صفحه نمایش ها به سامسونگ روی بیاورد.

مینگ چی کو تحلیلگر ارشد مؤسسه KGI Securities در این رابطه میگوید: “وجود چنین شرایطی، قدرت مذاکره را به صورت کامل در دست سامسونگ قرار میدهد. سامسونگ نیز قیمت هر پنل OLED را ۱۲۰-۱۳۰ دلار اعلام کرده است. حال آنکه قیمت هر LCD 5.5 اینچی آیفون، بین ۴۵-۵۵ دلار بیرون می آمد. به همین دلیل اپل باید به دنبال شرکتی دوم برای تهیه پنل های OLED خود باشد.”

Iphone-6plus

Iphone-6plus

کو پیش از این پیش بینی کرده بود که: آیفون به چیزی بین ۴۵-۵۰ میلیون پنل OLED برای آیفون های جدید خود احتیاج خواهد داشت که انتظار میرود ۲ تا ۴ میلیون از این تعداد، در چهار ماه آخر سال میلادی ساخته شود.

تهیه این تعداد پنل تنها از سوی یک شرکت، مسئولیت سنگینی است و هرگونه کوتاهی از سوی سامسونگ، بر روی عملکرد اپل تأثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل در حال حاضر هشدارهای بسیاری وجود دارد که موجودی آیفون در پاییز، به اندازه مورد نیاز کاربران نخواهد بود.

احتمال عدم وجود تاچ آیدی

همانطور که در ماه های گذشته پیش بینی شده است، ممکن است شاهد تاچ آیدی در آیفون ۸ نباشیم.

به گفته کو: “استفاده از لمس سه بعدی در زیر صفحه نمایش، ممکن است عملکرد چندان مطلوبی نداشته باشد. آیفون دو راه را پیش روی خود میبیند: ۱-استفاده از سنسور لمس سه بعدی حساس به فشار ۲-استفاده از تاچ آیدی که آن را در آیفون های چند سال گذشته شاهد بوده ایم.”

آیفون 8

آیفون ۸

اپل از آیفون های جدید خود در تاریخ ۱۲ سپتامبر رونمایی خواهد کرد. علاوه بر آیفون با صفحه نمایش OLED، انتظار میرود اپل از دو آیفون دیگر با صفحه نمایش LCD و همان طراحی شیشه ای قدیمی که البته از فناوری شارژ سریع برخوردار خواهند بود، رونمایی کند.

شایان به ذکر است که انتظار میرود اکثر کاربران خواهان آیفون OLED باشند که نسبت صفحه نمایش به بدنه آن بیشتر بوده و احتمالاً از دوربین جلو سه بعدی و تکنولوژی تشخیص چهره بهره میبرد.

بر اساس شایعات، آیفون نسل بعد چهره ای مشابه تصویر زیر خواهد داشت:

آیفون 8

آیفون ۸

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 3 =

برو بالا