معرفی اپ

اپ Prisma؛ تبدیل عکس های شما به نقاشی های دیدنی

این اپ در نگاه اول چیز خاص یا منحصربفردی نیست. کاربران می توانند با این اپلیکیشن عکس های خود را به نقاشی های هنرمندان معروف تبدیل کنند. بااینحال، باید بگوییم که Prisma اپی خیلی جدی از فیلترهای ساده است.

یک اپلیکیشن iOS به نام Prisma در ۱۰ کشور جماهیر شوروی ساق محبوبیت روزافزونی یافته و به یکی از اپلیکیشن های برتر در اپ استور تبدیل شده است.

این اپ در نگاه اول چیز خاص یا منحصربفردی نیست. کاربران می توانند با این اپلیکیشن عکس های خود را به نقاشی های هنرمندان معروف تبدیل کنند. بااینحال، باید بگوییم که Prisma اپی خیلی جدی از فیلترهای ساده است.

پریسما، که توسط الکسی موسینکف، یک برنامه نویس روسی، نوشته شده از هوش مصنوعی برای تبدیل عکس به نقاشی در سبک های هنرمندان جهانی همچون پیکاسو، مونش و ون گوگ استفاده می کند. بعلاوه، این اپ از یک روش یادگیری عمیق به نام شبکه های عصبی کانولوشن استفاده کرده، و برای خلق تصویر نهایی فقط به تابلوهای اصلی مراجعه می کند.

۲۰۱۶_۰۷_۱۰_۹۷_prms9087a.a63df

سازندگانِ پس از فروپاشی شوروی به ساخت آندسته ار نرم افزارهای ادیت عکس شهرت دارند که از هوش مصنوعی استفاده می کند. ماسکِراد (MSQRD یا Masquerade)، یک شرکت تازه تاسیس بلاروسی که اوایل امسال فیسبوک آن را خریداری کرد، از الگوریتم خودآموزی برای تغییر چهره کاربران در عکس ها یا ویدئوها استفاده می کند. با اینحال، این اپ محدود به افکت های مختلف روی انواع چهره است.

اما Prisma در مقایسه با Masquerade کارهای بیشتری انجام می دهد. شبکه های عصبی کانولوشن که منبع نیروی این اپلیکیشن محسوب می شوند بعد از آموزش دیدن با چند اثر هنری دارای قابلیت یادگیری سبک های نقاشی بوده، و بعد از آن می توانن این سبک ها را روی تصاویر مختلف پیاده کنند.

قبلا، فقط انسان ها می توانستند محتوای یک نقاشی را از نظر تکنیک و سبک خلقِ آن شناسایی کنند. اما حالا هوش مصنوعی در Prisma هم به این قابلیت دست پیدا کرده، سبک کاری نقاشان معروف را یاد گرفته، و بعد با استفاده از همان سبک عکس های جدیدی از روی عکس های کاربران خلق می کند.

خروجی این اپلیکیشن یک اثر بصری است، درست مثل آنکه از خودِ استادان این سبک ها بخواهید تا تصویر شما را از نو نقاشی کنند. تعداد دانلود این اپلیکیشن به صدها هزار رسیده و محبوبیت آن باعث شده دیوار همه کاربران در شبکه های اجتماعی مملو از تصاویر تغییریافته در این اپ باشد.

میزبان کدی که موسینکف و شرکت او برای Prisma ساخته بودند، Server.com بود، که حالا باید بخاطر تعداد بالای کاربران ظرفیت سرورهای خود را دوبرابر کند.

محبوبیت این اپلیکیشن باعث شده تا Mail.Ru، یکی از مهمترین شرکت های اینترنتی روسیه که آلیشر اوزمانفِ میلیونر ریاست آن را برعهده دارد، ۱۰ درصد سهام Prisma را یک هفته بعد از رونمایی از این اپلیکیشن در اپ استور خریداری کند.

دانلود Prisma برای آیفون و آیپد

قرار است این اپلیکیشن برای اندروید ماه آینده وارد گوگل پلی استور شود.

منبع +

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
۲ دیدگاه

2 دیدگاه

  1. Pingback: Prisma اپ تبدیل عکس های شما به نقاشی های دیدنی - نیوزتک

  2. Pingback: با این اپلیکیشن جالب عکس های خود را به نقاشی های دیدنی تبدیل کنید. | منجیل نیوز

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 11 =

برو بالا