پنل اموجی در ویندوز 10
آموزشی

ایموجی در ویندوز ۱۰؛ آموزش استفاده، مدیریت و غیرفعال کردن پنل ویندوزی ایموجی

در نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰، هنگامی که شما می خواستید اموجی ها یا همان شکلک ها را در پیام خود وارد کنید، مجبور بودید از صفحه کلید لمسی استفاده کنید. شما می توانید صفحه کلید لمسی را با کلیک راست بر روی نوار ابزار و انتخاب گزینه “Show touch keyboard button” فعال کنید.

در نسخه های قدیمی تر ویندوز ۱۰، هنگامی که شما می خواستید ایموجی ها یا همان شکلک ها را در پیام خود وارد کنید، مجبور بودید از صفحه کلید لمسی استفاده کنید. شما می توانید صفحه کلید لمسی را با کلیک راست بر روی نوار ابزار و انتخاب گزینه “Show touch keyboard button”  فعال کنید.

بدینوسیله آیکون صفحه کلید لمسی در ناحیه اعلان نوار ابزار اضافه می شود. شما می توانید با کلیک بر روی آیکون صفحه کلید و سپس بر روی نماد شکلک برای استفاده از ایموجی کلیک کنید.

با انتشار آپدیت Fall Creators مایکروسافت یک پنل مستقل ایموجی جدید در نسخه های ویندوز ۱۰ اضافه کرده است. شما می توانید از این پنل جدید برای افزودن ایموجی به هر کجا که می خواهید استفاده کنید.

برای دسترسی به پنل جدید ایموجی، شما فقط باید کلیدهای میانبر WIN و ‘.’ را با هم یا WIN و ‘؛’ را فشار دهید. تا پنل Emoji اجرا و برای شما ظاهر گردد.

اموجی در ویندوز 10

اموجی در ویندوز ۱۰

هنگامی که از کلید میانبر استفاده می کنید، ویندوز پنل ایموجی را بر روی صفحه نمایش می دهد. حالا شما می توانید از طریق چند ایموجی موجود در پنل حرکت کنید و ایموجی مورد نظر را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید با استفاده از صفحه کلید خود در پنل حرکت کنید. برای مثال، می توانید از کلید های arrow برای حرکت در میان شکلک ها استفاده کنید، از کلید Tab یا Shift + Tab برای تغییر بین دسته های ایموجی استفاده کنید، کلید Enter را برای انتخاب اموجی فشار دهید. برای بستن پانل اموجی، می توانید روی دکمه Close موجود در گوشه سمت راست بالای پانل کلیک کنید یا فقط کلید Esc را فشار دهید.

بسیاری از کاربران ویندوز ۱۰ این افزونه جدید را دوست دارند اما بعضی از افراد ممکن است نخواهند از آن استفاده کنند. اگر قصد ندارید از پنل ایموجی استفاده کنید، می توانید با کمک این آموزش آن را غیر فعال کنید.

امروز در این آموزش، ما به شما خواهیم گفت که چگونه کلید های میانبر را برای راه اندازی پنل ایموجی در ویندوز ۱۰ غیر فعال کنید تا اگر به طور تصادفی کلیدهای میانبر را فشار دادید، این پنل اجرا نگردد.

اگر همچنین می خواهید پنل اموجی را در ویندوز ۱۰ غیرفعال کنید، مراحل زیر به شما کمک خواهند کرد:

  1. کلید ترکیبی WIN + R را فشار دهید تا منوی RUN اجرا شود و سپس regedit را تایپ کنید و Enter را فشار دهید. اینطور ویرایشگر رجیستری باز می کند.
  2. حالا به کلید زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Input\Settings\proc_1

 

۳- برای غیرفعال کردن کلید میانبر، ما باید EnableExpressiveInputShellHotkey را تغییر دهیم. این DWORD در زیر کلید های مختلف که در زیر کلید “proc_1” هستند، بر اساس منطقه / محلی انتخاب شده در رایانه شما موجود است.

مثلا برای منطقه ایالات متحده، در کلید زیر موجود است:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Input\Settings\proc_1\loc_0409\im_1

بهترین روش برای پیدا کردن این DWORD این است که به کلید زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Input\Settings\proc_1

حالا کلیدهای Ctrl + F را با هم فشار دهید تا کادر جستجو باز شود سپس عبارت  EnableExpressiveInputShellHotkey را در کادر کپی و کلید Enter را فشار دهید تا به طور خودکار به DWORD مربوطه رود.

غیرفعال مردن اموجی در ویندوز 10

غیرفعال مردن اموجی در ویندوز ۱۰

۴- حالا روی EnableExpressiveInputShellHotkey دوبار کلیک کنید و مقدار آن را به ۰ تغییر دهید

با اینکار کلید میانبر بلافاصله غیرفعال می شود و اگر شما کلیدهای WIN + . یا WIN + ؛ را با هم  فشار دهید، پنل Emoji  باز نخواهد شد.

اگر شما تصمیم به فعال کردن پنل اموجی در آینده دارید ، به سادگی مقدار EnableExpressiveInputShellHotkey  را دوباره به ۱ تغییر دهید.

سوالی بود در خدمتیم!

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 15 =

برو بالا