شجریان
موسیقی

تصنیف های استاد شجریان مرتب شده بر حسب دستگاه آوازی؛ آماده برای لذت بردن و یاد گرفتن

این مجموعه هم برای شنوندگان قدیمی آثار استاد ارزشمند است و هم برای افرادی که در حال یادگیری دستگاه های آوازی در موسیقی سنتی ایرانی هستند.

بدون شک نمی توان زحمات، تلاش ها و آثار ارزشمند استاد محمدرضا شجریان را در راه اعتلای موسیقی ایرانی نا دیده گرفت. متاسفانه این روز ها مصادف شده است با دوران بیماری استاد و باز هم متاسفانه دوستداران استاد محمد رضا شجریان و آثار ایشان در بی خبری از اوضاع و احوال ایشان به سر می برند.

خیلی وقت پیش قصد منتشر کردن این پست را در نت نوشت داشتم و قصد داشتم همزمان با خبر بهبودی استاد این مجموعه شنیدنی و ارزشمند را باز نشر دهم، اما صبر کردن آنچنان فایده ای نداشت. امیدوارم در صورتی که روزی قصد بازنشر این پست را داشتم سطور مربوط به آرزوی سلامتی برای ایشان را با خبری از اجرای ایشان عوض کنم.

امسال در آستانه مهر ماه و جشن تولد استاد عزیزمان در شبکه های اجتماعی شاهد اتفاق بسیار ارزشمندی از سوی مردم و سایر هنرمندان بودیم. اگر درست در خاطر داشته باشم ان روز ها مصادف شده بود با بازگشت ایشان به وطن برای انجام مرحله جدید درمان در ایران که حجم وسیعی از ارسال های مخاطبان و کاربران در شبکه های اجتماعی اختصاص به تبریک تولد و همچنین تبریک بازگشت به وطن استاد بود.

در همین بین اتفاقی ارزشمند و قابل تحسین چلچراغ افتاد که تنها به کانال تلگرام این مجله خلاصه شد و به نظرم کمتر از حد انتظار دیده شد. مجموعه بسیار شنیدنی و مرتب شده از آثار ارزشمند و خاطره انگیز استاد که بر حسب دستگاه های اجرا برای ساعات مختلف روز کنار هم چیده شده و می تواند در تمامی ساعات روز شما را به حال خوب دعوت کند.

هر دستگاه یا آواز ایرانی حال و هوایی دارد که برای زمان مشخصی از شبانه‌روز مناسب‌تر است. مثلا «سه‌گاه» شنیدن هنگام طلوع آفتاب می‌چسبد. «ماهور» حس صبحگاهی دارد. «چهارگاه» برای ساعت ده به بعد خیلی چسب بیشتری دارد. قبل از ده هم می‌توانید گوش کنید و هیچ کس کاری با شما ندارد!

این مجموعه هم برای شنوندگان قدیمی آثار استاد ارزشمند است و هم برای افرادی که در حال یادگیری دستگاه های آوازی در موسیقی سنتی ایرانی هستند.

آثار استاد شجریان مرتب شده بر حسب دستگاه آوازی

در این مجموعه شاهد اجرای های استاد در “آواز بیات‌ترک“، “دستگاه سه‌گاه“، “دستگاه چهارگاه“، “دستگاه ماهور“، “دستگاه همایون“، “دستگاه راست‌پنجگاه“، “دستگاه نوا“، “دستگاه شور“، “آواز افشاری“، “آواز دشتی“، “آواز ابوعطا“، “آواز اصفهانخواهیم بود.

در صورتی که قصد دانلود تک تک این دستگاه ها را دارید به کانال تلگرام نت نوشت t.me/netnevesht مراجعه کنید، در غیر این صورت برای دانلود فایل فشرده با فرمت RAR و کامل این مجموعه ارزشمند و شنیدنی از روی سرور نت نوشت اینجا یا https://goo.gl/LNr4MU کلیک کنید.

به امید سلامتی و بهروزی استاد محمد رضا شجریان

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + بیست =

برو بالا