سوزاندن چربی های شکم
ورزش و تناسب اندام

چند تمرین عالی برای نابودی و سوزاندن چربی های شکم + تصاویر متحرک

تمارین ورزشی مخصوص شکم می بایست به صورت حرفه ای انجام شوند تا بتوانند در آب کردن چربی این ناحیه موثر واقع شوند. اگر ورزشکار حرفه ای نیستید می توانید با این تمرین ها حرفه ای شکم خود را صاف کنید.

سوزاندن چربی های شکم ؛ این روزها همه جا صحبت از عضله شکمی است. از تبلیغات رسانه ای در مورد دستگاه های آب کننده چربی شکم گرفته تا عکس روی مجلات بدن سازی که به شما مژده می دهد تا رسیدن به شکمی شش تکه فقط چند قدم مانده است!

داشتن شکمی صاف و عضلانی و سوزاندن چربی های شکم که همه آرزوی آن را دارند مستلزم تقویت عضله های شکمی با تمرینات قدرتی است.

پیشنهاد ما در نت نوشت به شما این است که به جای تمرکز بر روی عضله شکمی به کل عضلات میان تنه و یا همان عضلات هسته بدن توجه کنید. فراموش نکنید که تا زمانی که چربی بدن تان را از دست ندهید تفکیک عضلات شکم را نخواهید دید!

این تمرینات را هر روز انجام ندهید چرا که عضلات نیاز به استراحت دارند. از میان آن ها چند تمرین را برای یک روز انتخاب کنید و باقی را برای روزهای بعد بگذارید.

حرکات میان تنه را به آرامی و با تمرکز و کاملا صحیح انجام دهید.

 

حرکت کرانچ دوچرخه (Bicycle crunches)

Bicycle crunches

حرکت دوچرخه از بهترین ورزش ها برای نگه داشتن عضلات شکم در حالت انقباض و سوزاندن چربی های شکم می باشد.

البته در همان حین که شما برروی شکم خود تمرکز می کنید شانه ها نیز با چرخش و نرمش می توانند حرکت مناسبی داشته باشند. علاوه بر همه اینها این حرکت  ورزشی است که میزان هماهنگی اعضا بدن را افزایش می دهد.

پلانک پهلو (Side plank)

این حرکت که بیشتر بر روی پهلو ها و ناحیه های کناری شکم عمل می کند می تواند قدرت سرشانه را نیز افزایش دهد.

فراموش نکنید نیازی به ضربه زدن به پهلو ها ندارید فقط آهسته از سمت کناره های بدن بلند شوید.

حرکت پلانک شناور (Alternating hands plank)

Alternating hands plank

این حرکت از حرکات بسیار جذاب و تعادلی است که به نیروی بسیاری نیاز دارد و شما را برای رسیدن به هدف داشتن شکمی صاف و عضلانی کمک خواهد کرد.

در حین این حرکت شما می بایست هماهنگی و تعادل اعضا را حفظ کنید. علاوه بر آب شدن چربی کمر و شکم،  بازوها و ساعد نیز نرمش سبکی خواهند داشت.

برای هر دست ۱۰ مرتبه حرکت را انجام دهید.

حرکت Alternating leg with ball pass + seated underhand pass

Alternating leg with ball pass + seated underhand pass

با این حرکت کاملا حرفه ای عضلات پایین شکمی را به خوبی تقویت کرده و قدرت هسته مرکزی بدن را بالا می برید. حرکت را ۲۰ مرتبه انجام دهید.

حرکت T-push-up

این حرکت واقعا شکم و کمر را کم حجم می کند علاوه بر آن عضلات شانه و دلتوئید را به شدت تقویت می کند. هماهنگی در این حرکت حرف اول را می زند. بیشتر ورزشکاران حرفه ای این حرکت را انجام می دهند. در این حرکت هماهنگی دست و چشم بسیار مهم است.

حرکت را ۱۵ بار برای هر سمت انجام دهید.

کرانچ آکاردئونی پهلو (Accordion side crunch)

Accordion side crunch

این حرکت به خوبی عضلات شکم را تقویت می کند و علاوه بر آن موجب هماهنگی بالا تنه و پایین تنه نیز می گردد و به داشتن شکمی صاف و عضلانی به شما کمک می کند. در این حرکت از دستتان برای بلند شدن استفاده نکنید.

چرخش روسی (Russian twist)

این حرکت از دسته حرکت های کلاسیک بوده و موجب تقویت نیروی چرخی اصلی بدن می شود. دست ها را به هیچ عنوان پرتاب نکنید.

دراز و نشست همراه با چرخش (Sit-up with a twist)

Sit-up with a twist

حرکت دراز و نشست در هنگام نشستن عضلات بالا تنه را فعال کرده و با پیچی که به بدن وارد می کنید قدرت عضلات مرکزی شکم را تقویت می کند. پیچ این حرکت درست مانند پیچ روسی می باشد. دستها در این حرکت نیز نقش مهمی دارند یعنی با پرتاب دست هایاتان سعی نکنید که بلند شوید بلکه از عضلات شکمی برای اینکار کمک بگیرید.

 

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 5 =

برو بالا