زندگی و سلامت

مادران بالای ۳۰ سال کودکان با هوش تری به دنیا می آورند!بسیاری از خانم ها در دهه ی بیست سالگی تصمیم به مادر شدن می گیرند. بسیاری از پزشکان و حتی مادران تاکید می کنند که تا قبل از ورود به دهه ی ۳۰ زندگی شان حداقل یک فرزند بیاورند. چرا که در دهه ی ۲۰ یک زن، انرژی بیشتری برای تربیت کودک وجود دارد، چیزی که واقعا به وجود آن نیاز احساس می شود. اما تحقیقات جدید تئوری های قابل تاملی در این رابطه ارائه کرده است که تئوری های قبلی را مورد تردید قرار می دهد.

تحقیقات جدید نشان داده که فرزندانی که در اوایل دهه ۳۰ سالگی به دنیا آورده می شوند باهوش تر از کودکانی هستند که در دهه ۲۰ همان مادر به دنیا می آیند.

محققان معتقدند که شاید این امر به دلیل این باشد که زنان در دهه ۳۰ زندگی خود، شیوه سالم تری برای زندگی انتخاب می کنند و وقت بیشتری را برای فرزندشان می گذارند. زنان در این دهه از زندگی احتمال رفتارهای پرخطر مانند سیگار کشیدن و شیوه های ناسالم زندگی را کمتر انتخاب می کنند و احتمالا د راین دهه تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتری نسبت به ۲۰ سالگی شان دارند.

 

این به این معنی نیست که زوج ها برنامه زندگی خود را تغییر بدهند و یا فرزند دار شدن شان را به تاخیر بیندازند بلکه این ادعا در کودکان رده سنی ۵ ساله انجام شده و مانند خیلی از تئوری های پزشکی دیگر برای آگاهی والدین مورد آزمایش قرار گرفته است و بدین معنی نیست که تمام کودکانی که در دهه ۳۰ سالگی مادرشان به دنیا می آیند باهوش تر از بقیه باشند.

اما احتمال اینکه روابط زوجین در دهه ۳۰ سالگی تثبیت شده باشد خیلی بیشتراز ۲۰ سالگی است که این مساله نیز به نفع فرزندان این زوج می باشد.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یک =

برو بالا