تست سقوط آیفون 8 و 8 پلاس
تلفن همراه

خبری مهم! قاب شیشه ای آیفون ۸ و ۸ پلاس آنطور که اپل میگوید با دوام نیست! +ویدیو

آیفون ۸ اولین گوشی آیفون از سال ۲۰۱۱ به بعد است که از قابی شیشه ای در قسمت پشتی گوشی بهره میبرد.

در واقع از آیفون ۵ به این سمت، تمام گوشی های آیفون از بدنه ای یکپارچه آلومینیومی بهره میبردند. اما در گوشی های پیش از آن، شاهد قابی شیشه ای در قسمت عقبی گوشی بودیم.

نمایشگرهای اسمارت فون ها همواره شکننده بوده اند، اما احتمال شکستن قاب پشتی گوشی، نگرانی اضافه ای را در این چند مدت برای کاربران به وحود آورده است.

اپل وعده داده است که در آیفون ۸ و ۸ پلاس از بادوام ترین شیشه ای که تا کنون در گوشی های هوشمند شاهد بوده ایم، استفاده شده است.

به تازگی تیم SquareTrade که متخصص تست ایمنی وسایل الکتریکی مختلف است، تست سقوط را بر روی سه گوشی آیفون ۸، ۸ پلاس و گلکسی نوت ۸ انجام داده است.

نتایج این آزمایش نشان میدهد که اگرچه هر دو گوشی آیفون در مقایسه با نوت۸ از دوام بیشتری برخوردارند، اما در حقیقت، آنچنان که اپل میگوید، با دوام نمیباشند.

تست سقوط آیفون 8 و 8 پلاس

تست سقوط آیفون ۸ و ۸ پلاس

طبق گزارش SquareTrade، قاب پشتی آیفون ۸ در افتادن از فاصله ۶ فوتی شکسته شده و نمایشگر گوشی نیز دچار شکستگی شد. این تیم امتیاز ” medium risk” را برای آیفون ۸ اختصاص داده است.

با ابن حال در تست سقوط، آیفون ۸ پلاس بدتر از آیفون ۸ ظاهر شده و امتیاز ” medium-high risk” را کسب نمود. در شرایطی مشابه تست آیفون ۸، قاب پشتی گوشی به کلی از بین رفته و نمایشگر گوشی نیز به طور قابل ملاحظه ای بدتر از نمایشگر آیفون ۸ شکسته شد.

این تیم اضافه میکند که تعمیر قاب پشتی گوشی به سختی صورت گرفته و همین مسئله میتواند هزینه تعمیر را بالاتر از چیزی که پیش از این اعلام شده است نیز ببرد.

با وجود عملکرد ضعیف آیفون ۸ و ۸ پلاس در این آزمایش ها، این نوت ۸ بود که بدترین عملکرد را از خود نشان داده و امتیاز ” high risk” را به دست آورد!

جلو و عقب گوشی نوت ۸ در این آزمایش به کلی از بین رفته و به معنای واقعی کلمه گوشی غیر قابل استفاده شد!

در پایان باید اضافه کنیم در این آزمایش، هر دو گوشی آیفون و گوشی گلکسی نوت ۸،  در تمام قسمت ها دچار شکستگی شدند!

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

برو بالا