خواص مریم گلی برای ضد عفونی کردن هوای خانه
دانستنی‌های سلامتی

سوزاندن این گیاه موجب ضد عفونی کردن هوای خانه می‌شود!

احتمالا نام گیاه مریم گلی به گوشتان خورده است. علاوه بر اسم زیبا و نوستالژیک!، این گیاه دارای خواص بی نظیری هم هست. مریم‌گلی معمولی (نام علمی : Salvia officinalis) گیاهی است چند ساله و علفی، دارای خواص ضد عفونی کننده، قابض، ضد نفخ، کاهش دهنده سریع قند خون و افزایش حافظه می‌باشد.

احتمالا از خواص مریم گلی زیاد شنیده اید. علاوه بر اسم زیبا و نوستالژیک!، این گیاه دارای خواص بی نظیری من جمله ضد عفونی کردن هوای خانه است. مریم‌ گلی معمولی (نام علمی : Salvia officinalis) گیاهی است چند ساله و علفی، دارای خواص ضد عفونی کننده، قابض، ضد نفخ، کاهش دهنده سریع قند خون و افزایش حافظه می‌باشد.

شاید شما هم مانند من از این که مریم گلی برای ضد عفونی کردن هوای خانه بی نظیر است تا به حال بی اطلاع بوده اید. اما اخیرا دانشمندان کشف کرده اند که سوزاندن مریم گلی در محیط خانه می تواند بسیاری از میکروب‌ها و باکتری‌های محیط شما را از بین ببرد و شما و خانواده‌تان از هوایی سالم و غیر آلوده تنفس کنید.

چگونه مریم گلی را برای ضد عفونی کردن هوای خانه بسوزانیم؟

تحقیقات نشان داده است که سوزاندن مریم گلی ۹۴ درصد از باکتری های پیرامون را از بین می‌برد و برای ضد عفونی کردن هوای خانه عالی است. محققان با اندازه گیری آلودگی هوای اتاق بعد از یک روز به این نتیجه رسیدند که هوای اتاق همچنان پاک و تمیز باقی مانده است.

یک دسته مریم گلی خشک را با نخ به هم ببندید و انتهای آن را مانند سیگار با آتش روشن کنید و کمی فوت کنید تا دود کند. نتیجه چنین کاری پاک شدن هوای خانه شما از اکثر باکتری‌های بیماری زا است. برخلاف اکثر خوشبو کننده های شیمیایی این تصفیه کننده هوا ۱۰۰ % طبیعی است و به هیچ عنوان هیچ واکنش آلرژیکی برای افرادی که به عطرها و بوها حساسیت دارند به وجود نمی‌آورد. برای تمیز شدن فضای منزل باید یک ساعت مریم گلی دود کند تا کاملا فضا پاکسازی شود. بنابراین مقدار کافی را برای این کار استفاده کنید تا یک ساعت دود کند.

خواص مریم گلی برای ضد عفونی کردن هوای خانه

چرا پاک بودن هوای خانه مهم است؟

بسیاری از بیماری‌ها بر اثر آلودگی هوا اتفاق می افتد. بیشتر مردم مخصوصا در زمستان‌ها نگران کیفیت هوای اطراف خود هستند. هوای بی کیفیت و آلوده می تواند موجب بسیاری از بیماری‌ها شود. از جمله:

آسم
سرفه
عفونت های تنفسی
سردرد
سرگیجه
خستگی
سرطان ریه

مشکلات قلبی

در خانه های آپارتمانی که سرویس های بهداشتی در خانه قرار دارند و خانه‌هایی که افراد سیگاری در آن‌ها زندگی می کنند نیاز به پاکسازی محیط خانه بیشتر احساس می شود. اگر کودک در منزل‌تان دارید حتما این کار را انجام دهید تا کودک‌تان از باکتری های بیماری‌زا در امان بماند!

این گیاه بی نظیر در پاکسازی کبد چرب و بسیاری امراض دیگر مفید است.

از خواص مریم گلی بی نصیب نمانید.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + یازده =

برو بالا