رفتارهای نادرست زندگی مشترک
زندگی و سلامت

این رفتارهای نادرست سم مهلک زندگی مشترکند؛ زندگی مشترکتان را سم زدایی کنید

بسیاری از رفتارها برای ما تبدیل به یک عادت شده اند بی توجه به اینکه این عادات می توانند به روابط اجتماعی به خصوص به رابطه زن و شوهری صدمات بسیاری وارد کنند.


رفتار های بسیاری هستند که جز عادات روزانه و خلق و خوی ما شده اند. رفتارهایی که بدون توجه هر بار انجام می دهیم و شاید هر بار یک توضیح منطقی برایش داریم. اگر از اطرافیانمان بپرسیم که در برابر این عادات چه حسی دارند بهتر متوجه می شویم که این عادات در زندگی ما مخرب هستند.

این بار در نت نوشت شما را با رفتارهای نادرست زندگی مشترک که حکم یک رفتار سمی را دارند آشنا می کنیم. این عادات دیر یا زود روابط شما را از بین می برند. اگر شما هم به آنها مبتلا هستید و طبق عادت آن را انجام می دهید سعی کنید هر چه سریعتر آن را اصلاح  کنید.

رفتارهای نادرست زندگی مشترک :

حسادت

ممکن است برای شما هم حس ناخوشایند حسادت بارها پیش آمده باشد. اما در حقیقت حسادت از جذابیت شما سرچشمه می گیرد. چرا که حتما یک نکته جذاب در شما مشاهده شده است که فرد نسبت شما حس حسادت پیدا کرده است.

زن و شوهر هایی که دائما نسبت به رفتارهای یکدیگر احساس حسادت دارند اسیر یک رابطه کاملا خطرناک و سمی هستند. حسادت شدید می تواند تبدیل به خشونت شده و حس خوب یک رابطه سالم را از بین ببرد.

دلخوری

رفتارهای نادرست زندگی مشترک

بیشتر زوجین دوست دارند زمانی که همسرشان اشتباه می کند سریعا به آن مسئله اعتراف کرده و آن را به راحتی بیان کند. شریک زندگی شما بیش از آنکه مرتکب اشتباه شود و اعتراف کند، از شما دلخور و ناراحت خواهد شد.

پس عجول نباشید زمان می گذرد و هر دو طرف کاملا آگاهانه متوجه رفتارهای نادرست خود می شوند و به آن اعتراف خواهند کرد.

امتیاز کم و زیاد نکنید

رفتارهای نادرست زندگی مشترک

در یک رابطه سالم جایی برای نمره دادن و جمع و تفریق امتیازات نیست.

امتیاز دادن و دوباره سلب کردن احساس ناامنی را پرورش می دهد. هر گاه ممکن است شما یا طرف مقابلتان دچار اشتباه و لغزش شوید که این مسئله نباید به عنوان یک سابقه مد نظر قرار بگیرد. به یکدیگر امتیاز مثبت و یا منفی ندهید این کار سبب ایجاد یک کارنامه اخلاقی از طرف مقابل شده و سبب می شود مدام آن را کنترل کنید.

هنر خوب شنیدن

بسیاری از خانواده ها  از هنر خوب شنیدن برخوردار نیستند. این افراد زمان های بسیاری نیاز دارند رفتار هایی را توجیه کنند اما طرف مقابل هنر خوب گوش دادن را بلد نیست. در این مسئله مهارت پیدا کنید و گاهی اجازه دهید آنچه که طرف مقابل را به شدت رنجانده درباره اش صحبت کند و شما گوش دهید. در صورتی که این اتفاق گاهی در بین شما رخ نمی دهد باید منتظر یک رابطه سمی باشید.

تهدید به پایان ارتباط

تهدید کردن به پایان دادن روابط هر زمانی که رخ دهد نشان از یک رابطه کاملا مشکل دار و سمی است. اگر شریک زندگیتان بعد از هر اختلافی شما را به یک پایان وحشتناک تهدید می کند پس شما در یک رابطه سالم به سر نمی برید.

در این نوع روابط معمولا تهمت زدن و بازی با احساسات نیز زیاد مشاهده می شود که  سبب نابود شدن رابطه می گردد.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

برو بالا