Introverts
زندگی و سلامت

انسانهای درون گرا از چه چیزهایی تنفر دارند! شناخت و مرور شخصیت انسانهای درون گرا

انسانهای درون گرا به دلیل شخصیت خاصی که دارند به سختی با انسانهای دیگر رابطه برقرار می کنند و تنها ماندن و کارهای انفرادی را ترجیح می دهند وجود این افراد در زندگی هر فرد ممکن است مشکلات عاطفی و اخلاقی ایجاد کند که با شناخت بیشتر می توانیم ارتباط قوی تری با این قسم از افراد داشته باشیم.

در تعریف فرهنگ لغت درونگرا به شخصی گفته می شود که به طور کلی به تعامل با گروه ها تمایلی نداشته و فعالیت های انفرادی را ترجیح می دهد. بیشتر افراد درون گرا مشکلاتی دارند که بیشتر از همه خودشان را اذیت می کند.

این افراد معمولا وقتی در جمع ظاهر می شوند دچار اضطراب و تشویش می شوند. خجالتی بودن البته نه در تمامی طبقه بندی ها ولی در بیشتر افراد درون گرا مشاهده می شود.

اشخاص درون گرا ترجیح می دهند ارتباطی با دیگر افراد برقرار نکنند و در تنهایی خود به کارهایشان رسیدگی کنند. رابطه با این افراد کمی دشوار است ولی با شناخت کافی می توان  آنها را از این حالت نجات داد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : درمان کمرویی کودکان؛ خجالتی بودن کودک چه زمانی نگران کننده است؟

انزوا و ترس از جمعیت

Introverts

اگر خوش شانس باشید می توانید افراد درونگرا را به سختی برای رفتن به یک کنسرت یا سینما متقاعد کنید. آنها از بودن در بین جمعیت نه تنها  لذت نمی برند بلکه رنج هم می کشند. می توان در این مکانها که برایشان زیاد دوست داشتنی نیست کنارشان باشید و اجازه دهید وقتشان فقط درکنار شما صرف شود.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : آیا استفاده از منوپاد برای گرفتن سلفی خجالت آور است؟

صحبت کردن با تلفن

افراد درون گرا واقعا از تماسهای تلفنی طولانی مدت هیچ لذتی نمی برند. چت کردن یا تلفنی صحبت کردن با این افراد کمی سخت است. معمولا در چت کردن آنها پاسخ هایی دور از انتظار می خوانید چرا که آنها هنگام چت کردن تحت فشار استرس هستند. سعی کنید تماسهایتان با این افراد کوتاه باشد یا متون یک خطی و کوتاه برایشان ارسال کنید.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید: این عکس ها از کودکتان را هرگز در صفحات اجتماعی قرار ندهید!

عاشق سکوت

سکوت یکی از بهترین شرایطی است که افراد درون گرا به آن شدیدا علاقمند هستند. آنها در سکوت از شنیدن افکار خود لذت می برند. جهان مورد علاقه این افراد جهانی آرام  و بی سر وصدا است.

تلویزیون، رادیو، شبکه های اجتماعی و . . . تمرکز و آرامش درونی آنها را به شدت بهم می ریزد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : چگونه با کودکمان صحبت کنیم تا حرف ها و رفتارهایمان اثر گذار باشد؟

گرد همایی اجتماعی

Mobile complications

یکی از خصلت های افراد درون گرا نفرت از گرد همایی های اجتماعی است. آنها با هر گروهی که جنبه اجتماعی داشته باشد مخالف هستند. احزاب سیاسی، گروههای شادمانی کریسمس یا حتی  گروه های خانوادگی همه او را آزار می دهند.

این حالت هنگامی که از همکاران و محل کار خود فرار می کنند مشاهده می شود. حتی گاهی روابط این افراد با دوستانشان به دلیل اینکه در یک حزب حضور داشته است، بهم می خورد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : به این دسته از افراد هرگز کمک نکنید تا بعدا پشیمان نشوید

بیش از حد آرام بودن

درون گراها نیازی به گفتن همه مسائل ندارند. این افراد همه احساسات و افکار خود را به زبان نمی آورند.

به همین دلیل آرام هستند و البته بیش از حد آرام هستند. انسانهای عادی بسته به نوع احساس خود حرفهایشان را با اطرافیانشان در میان می گذارند.

اما انسانهای درون گرا نیازی به اشتراک گذاری هر حسی نمی بینند و آرامش بیش از حدی دارند.

 

افراد درون گرا دنیای متفاوتی از دیگر انسانها دارند.

این افراد دنیای بزرگی درون خود پرورش می دهند که تنها خودشان با آن به خوبی کنار می آیند.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

برو بالا