دانستنی‌های سلامتی

فعالیت عجیب مغز تا ۱۰ دقیقه پس از مرگ توسط پزشکان کانادایی ثبت شد!

دقیقا چه زمانی مرگ ما قطعی می شود و روح ما از کالبد زمینی خود جدا میشود؟ مقاله ی جدیدی در این باب ارائه شده که تمام تفکرات قبلی ما راجع به زمان قطعی مرگ را مختل میکند.

پزشکان بخش مراقبت های ویژه در بیمارستانی در کانادا اظهار داشتند که شاهد اتفاقات عجیبی پس از قطع دستگاه های حیاتی از ۴ بیمار بودند.

سه تن از بیماران پس از قطع دستگاه و به دنبال افت فشار خون و ضربان قلب از لحاظ پزشکی جان خود را از دست دادند زیرا جریان خون, تنفس و فعالیت های مغزی در جسم آنها به طور کامل متوقف شده بود. اما مورد چهارم فعالیت های مغزی پایداری را به مدت ده دقیقه پس از آخرین ضربان قلب نشان میداد. محققین مطلبی را در این باره در روزنامه ی کانادایی Neurological Sciences منتشر کردند.

Loretta Norton و همکارانش از دانشگاه Western Ontario متوجه شدند امواج دلتا حتی پس از مرگ بیمار ادامه پیدا کردند. محققین هیچ توضیح منطقی در پاسخ به این رویداد عجیب نداشتند. شاید علت آن خطای تجهیزات پزشکی بوده هرچند هیچ نشانه ای مبی بر خطای دستگاه یافت نشده است.

به گفته ی Loretta Norton و تیم وی ثابت کردن فعالیت های EEG به مدت طولانی پس از قطع جریان خون بر پایه ی علم روانشناسی دشوار است.

پزشکان در حال مطالعه ی این مورد هستند تا متوجه شوند پس از قطع دستگاه های حیاتی چه اتفاقی بر سر جسم ما میاید. پاسخ این سوال در زمینه ی اهدای عضو بسیار ضروری است.
بدون توضیحات دقیق و مفصل و با وجود تنها یک بیمار, پزشکان نمیتوانند نتیجه ی قطعی از یافته های خود بگیرند. آنها فقط متوجه شده اند که این مقوله به تحقیقات بیشتری نیاز دارد. به گفته ی پزشکان مطالعه ی بیشتر حین قطع دستگاه در بیماران در حال مرگ میتواند پاسخ روشن تری به نگرانی های پزشکی, اخلاقی و قانونی برای اهدای عضو پس از توقف گردش خون و اعلام زمان مرگ دهد.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + دوازده =

برو بالا