هزارپا
دانستنی‌های سلامتی

فواید هزارپا را بدانید و از کشتن هزارپای خانگی دست بردارید!

با وجود ظاهر چندش آور, بدن باریک و دراز و چندین پا می توانیم دلیل خوبی برای شما بیاوریم تا از کشتن آن صرف نظر کنید. زمانیکه در حمام خود ایستاده اید و هزارپایی را در حال خزیدن دیدید فقط به یاد بیاورید که این جانور به تنهایی مانع وجود جانوران دیگر در منزل شماست.

آیا شما هم اگر جانوری مانند هزار پا و سوسک را در خانه‌ی خود ببینید آن را له می کنید؟ اما ما در نت‌نوشت به شما می‌گوییم که از کشتن هزارپا دست بردارید. با وجود ظاهر چندش آور, بدن باریک و دراز و چندین پا می توانیم دلیل خوبی برای شما بیاوریم تا از کشتن آن صرف نظر کنید. زمانیکه در حمام خود ایستاده اید و هزارپایی را در حال خزیدن دیدید فقط به یاد بیاورید که این جانور به تنهایی مانع وجود جانوران دیگر در منزل شماست. هزارپای خانگی از دوستان خانواده‌ی خود کمی کوچکتر است و حدود ۳۰ پا دارد. هرچند که این موجود ظاهر فریبنده ای ندارد اما می‌تواند از ورود مهمان های ناخوانده به منزل شما خودداری کند.

هزار پا هزارپای خانگی

رژیم غذایی هزارپا بسیار جالب است چرا که تنها از مورچه, بید کاغذی, عنکبوت, سوسک و ساس تغذیه می کند!

محیط مورد علاقه‌ی بید کاغذ و هزارپا یکسان است. هر دو به محیط خنک و مرطوب علاقه مند هستند که حمام شما یکی از بهترین گزینه ها برای این جانوران است. اما صحبتهای گفته شده به این معنا نیست که هزارپا آزادانه در خانه ی شما زندگی کند. فقط بهتر است به جای کشتن, آنها را در شیشه ای قرار دهید و در بیرون از خانه ی خود میان سنگ‌ها و شاخ و برگ های قرار دهید. هزارپا به زندگی خود ادامه می‌دهد در حالیکه مسیر ورود دیگر جانوران به منزل شما را مسدود می کند. همچنین اگر با این جانور مشکلی ندارید می توانید اجازه دهید که به زندگی در منزل شما ادامه دهد. این جانور هیچ آزاری به شما نمی رساند پس او را به حال خود بگذارید و بدانید که در ازای خدماتش مجبور به پرداخت هزینه نیستید!

برای نکشتن این موجود مفید قانع شده‌اید؟

منابع:

XO Jane
Penn State College of Agricultural Sciences
Apartment Therapy

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
۴ دیدگاه

4 دیدگاه

 1. ن

  ۷ مرداد ۱۳۹۶ at ۲:۱۸

  2+

  خوب بود مضراتش هم می نوشتید
  زندگی کردن با حشره ای که در دستشویی خانه مقیم شده و از سوسک های فاضلاب تغذیه میکنه چندان عاقلانه بنظر نمیرسه
  مخصوصا وقتی غذای مورد علاقه اش توسط سموم شیمیایی از بین میره ، برای تغذیه ناچاره فاصله بیشتری رو طی کنه.
  و این یعنی امکان انتقال آلودگی .

  لذا تقاضا میکنم قبل از تایید نهایی نوشته تمام جوانب رو مورد توجه قرار بدید تا خدا نکرده خواننده ای از سر غفلت ، بیمار نشه.

 2. فرشاد

  ۲۵ آبان ۱۳۹۶ at ۱۲:۲۲

  3+

  من هیچوقت به هیچ موجود زنده ای صدمه نمیزنم. حتی سوسک رو هم اگر بیاد داخل خونه یه نایلون فریزر میکنم تو دستم و سوسک رو میگیرم ( باید سرعت عمل داشت) و میبرم بیرون آزاد میکنم . هزار پا رو متاسفانه نمیشه با دست گرفت. چون به محض اینکه بهشون دست میخوره پاهاشون میشکنه و دچار مصدومیت میشن. بنابر این یه تیکه کاغذ میزارم کنارشون و بعد فوتشون میکنم تا برن روی کاغذ و بعدش میندازمشون تو شیشه و بعد بیرون آزاد میکنم.

 3. حمزه

  ۲۵ آبان ۱۳۹۶ at ۱۳:۱۸

  6+

  با سلام أین موجود علاقه به کوش إنسان دارد و از أین طریق وارد بدن میشود

  • گهر دورود

   ۲۵ آبان ۱۳۹۶ at ۱۶:۵۹

   0

   از راه گوش به درون بدن راه پیدا میکنه؟!!!!!!
   مگه گوش به درون بدن راه داره؟!!

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − چهار =

برو بالا