مادر ودختر
زندگی و سلامت

مادران؛ با این راهکارها دخترانی قوی و با اعتماد به نفس تربیت کنید!

روابط بین مادر و دختر یکی از حساس ترین روابط می باشد.

که اگر درست طراحی نشده باشد می تواند منجر به سقوط یکی از طرفین که معمولا دختران هستند، بشود.

روابط مادر و دختر معمولا دچار فراز و نشیبهای خاص خودش است. اما عشق مادر به فرزندش همواره بی قید و شرط می باشد. با تنظیم یک رابطه صحیح مادران می توانند درسهای آموزنده و ارزشمندی را برای زنانگی و زندگی آینده دختران خود بدهند.

این چند سرفصل می تواند دختران را به طور بالقوه ای زنانه و در عین حال قوی بارآورد.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : مادران بالای ۳۰ سال و تولد کودکان با هوش تر!

دختر کمک مادر

یک مادر هرگز دست از کمک خواستن از دخترش نخواهد کشید. با اینکه هر دو طرف کاملا مستقل می باشند ولی طوری رفتار کنید که تکیه گاه دخترتان باشید. یادگیری این مسئله در هر مرحله ای از سن و سال شرایط خودش را خواهد داشت.

اما شما همواره کمک او باشید و اجازه دهید او هم در مسائل اخلاقی و عملی کمک شما باشد.

آینده نگر باشید

بارها ممکن است اشتباهاتی از طرف دختر شما رخ دهد. یک مادر قوی اشتباهات دخترش را درسی برای آینده او می داند نه وسیله ای برای سرزنش. سعی کنید تامل درمورد رفتارش را به او بیاموزید. و صرف نظر از اشتباهات گذشته، مسیر صحیح را به او بیاموزید. برای آینده قدم بردارید و اجازه ندهید اشتباهات گذشته سد راه شما شود.

از کنار هم بودن لذت ببرید

مادر و دختر

دختر شما به نوعی مسئول خوشبختی شما می باشد. با وجود افراد منفی و افکار مزاحم در داخل و خارج زندگی شما تنها کسی هستید که شادی را به خود و دختر خود هدیه می دهید.

احساساتی و قوی

چه طور می توان هم احساساتی بود و هم قوی؟ نوع روحیه یک زن همواره با احساس و عشق همراه است. اما اجازه ندهید این خصلت مانع تعلیم صحیح دختر شما شود. مهربانی و قدرت را کنار هم داشته باشید. این یک کیفیت فوق العاده عالی است که معمولا کمی سخت و بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : تفاوت میان عشق حقیقی و احساسات شدید ولی زودگذر؛ آیا واقعا عاشقید؟

اعتماد به نفس مادر به دختر

شما می توانید کفایت در هر مسئله ای را به دختران القا کنید. می توانید در زیبایی، هوشمندی، قدرت و بسیاری مسائل دیگر او را به سمت اعتماد به نفس سوق دهید. اعتماد به نفس بخشیدن شما به دخترتان در بسیاری از مسائل بعد از خودش یکی از موثرترین راهکارها خواهد بود.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : کودکان هوش را از کدام والد به ارث می برند؟ مادر یا پدر؟!!

عشق بی قید و شرط

عشق بی قید و شرط  درس بزرگی است که تنها یک مادر قوی می تواند به فرزندش بدهد. هنگامی که  شما عاشقانه به دخترتان عشق بورزید او بهترین و با ارزشترین هدیه جهان را از شما دریافت کرده است. این هدیه نه تنها قوتی برای قلب و احساس یک دختر است بلکه در قدرتمندی او نیز تاثیر خواهد داشت.

به روز باشید

ممکن است در جوامع  تنها به دلیل جنسیت ناعدالتی هایی با زنان اعمال شود. اما یک مادر با اخلاق زنانه ودر عین حال شریف خود می تواند  مسیر صحیح را برای دخترش روشن کند. و به او بیاموزد که شرافت همگام با احساس قوی زنانه می تواند پیروز شود.

این مطلب را در نت نوشت بخوانید : چگونه با کودکمان صحبت کنیم تا حرف ها و رفتارهایمان اثر گذار باشد؟

 

روابط بین مادر و دختر یکی از حساس ترین روابط می باشد. که اگر درست طراحی نشده باشد می تواند منجر به سقوط یکی از طرفین که معمولا دختران هستند، بشود.

و اگر مادری بتواند نقش خود را درست ایفا کند این رابطه زیبا ثمره ارزشمندی به نام یک زن کامل همراه خواهد داشت.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 14 =

برو بالا