مضرات نمک
زندگی و سلامت

خطر نمکدان در سفره؛ لطفا نمکدان ها را از سفره جمع کنید!

نمک چاشنی مشهوری است که با سنگ کلیه، آرتریت و سکته همراه است. همه ما از مضرات نمک بارها و بارها شنیده ایم اما شاید هیچ وقت باور نکنیم که بیماری در کمین ما نیز هست!

امروزه به فروشگاه مخصوصا فروشگاه های زنجیره ای که می روید یک قفسه از انواع نمک های ساده، نمک صورتی هیمالیایی، یددار، مزه دار با کره و سیر و …. پیدا می کنید. خیلی ساده شما هم یکی از این بسته ها و معمولا نوع ید دار سفیدش را می خرید و به خانه می آورید. نمکدان را برمی دارید مقداری نمک  در آن می ریزید و روی سفره یا میز می گذارید. انگار سفره های ما بدون نمکدان نمی تواند برپا شود.

ولی امروز نت نوشت به شما می گوید لطفا نمکدان ها را از روی سفره غذا بردارید.

مضرات نمک و خطر نمکدان در سفره غذا

مضرات نمک

اگر هنگام آشپزی از نمک استفاده می کنید و نمی توانید از این عادت دست بکشید حداقل نمکدان را روی سفره نیاورید و از روی میز غذاخوری بردارید. چون بیشتر ما از نمک تصفیه شده ای استفاده می کنیم که تمام مواد معدنی آن گرفته شده است و برای سفید شدن اش انواع مواد سفید کننده و خشک کننده به آن زده اند. در واقع آن چه شما در نمکدان می گذارید نمک تصفیه شده ای است که فقط غذا را شور می کند و سلامتی شما را به خطر می اندازد. درست است که شما نمک یددار می خرید ولی فرآیند تصفیه ید زیادی در آن باقی نمی گذارد تا شما همراه نمکدان سر سفره بیاورید.

اگر زیاد نمک بخورید چه می شود؟

متاسفانه نمک هم مثل شکر اعتیاد آور است. یعنی هر چه بیشتر غذاهای شور میل کنید بیشتر دل تان می خواهد نمک روی غذای تان بریزید. درست مثل اعتیاد به هروئین و نیکوتین.

بیماری هایی که بر اثر مصرف زیاد نمک به وجود می آید:

به جای نمک  از چه چاشنی دیگری استفاده کنیم

مضرات نمک

قبل از هر چیز توصیه می کنیم مصرف نمک را کم کنید زیرا مضرات نمک بسیار بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید است.

اگر می خواهید نمک بخرید حتما از نوع نمک دریا یا نمک های معدنی استفاده کنید تا حداقل کمی مواد معدنی را سر سفره تان بیاورید. شاید نگران آلودگی شان باشید. حق دارید. ولی اگر کمی تحقیق کنید شرکت هایی هستند که این نمک های طبیعی را بدون آلودگی تولید می کنند. اگر بتوانید نمک صورتی هیمالیا پیدا کنید فوق‌العاده است. این نمک حاوی ۸۴ ماده معدنی از جمله منیزیم، پتاسیم، مس و آهن است.  نمک صورتی نسبت به نمک های معمولی شوری کمتری دارد پس مواظب باشید از این نمک هم زیاد مصرف نکنید. مصرف کمی آب لیموترش تازه یا سرکه هم باعث می شود نمک کمتری مصرف کنید.

به هر حال بدن به سدیم نیاز دارد. چون سدیم باعث منظم شدن سطح مایعات بدن می شود. همان طور که مصرف زیاد نمک خطر بیماری به همراه دارد مصرف کم آن هم می تواند به کم کاری تیروئید منجر شود.

تنها کاری که باید بکنید این است برای خرید نمک هم مثل سایر اقلام خوراکی وسواس بیشتری داشته باشید.

منابع:
Healthy Holistic Living
PNAS
Harvard School of Public Health
Wellness Mama

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =

برو بالا