ناشنیده هایی از زندگی ناصر عبداللهی
موسیقی

ناشنیده هایی از زندگی ناصر عبداللهی

از ۲۹ آذر زمان زیادی نمی گذرد، سالمرگ ناصر عبدالهی، خواننده ای که برای هم نسل های من و بسیاری صدایی آشنا داشت و هنوز هم که هنوز است صدایش را دوست داریم. با عشق است ناصر را شناختم، همکاری بی نقصش با محمد علی بهمنی و پرویز پرستویی، قاب نوار صورتی رنگ و لباس های مشکی بر تن این سه که با ملودی های زیبا و دلنشین و اشعار تکرار نشدنی محمد علی بهمنی در هم آمیخته بود. آن روزها خوب بود، برایم گرمای صدای ناصر بسیار لذت بخش بود و از بار ها و بارها عشق است را شنیدم و از بر شدم.

این شفق است یا فلق، مغرب و مشرقم بگو
من به کجا رسیده ام، جان دقایقم بگو
یا به زوال می روم، یا به کمال می رسم
یکسره کن کار مرا، بگو که عاشقم بگو

دوستت دارم“، را دوست داشتم، از ضیافت گرفته تا پنجره های بارانی، صدای زمزمه های پرویز پرستویی و ملودی های این مجموعه برایم فراموش نشدنی است، شب که از شبکه سه اجرای زنده ی ناصریا را دیدم را فراموش نمی کنم!

“بوی شرجی” و “هوای حوا” و “ماندگار” و در نهایت “رخصت” تمامی این آلبوم ها یادگاری های ناصر عبداللهی است که هنوز هم بعد از ۹ سال از فقدانش از جمله آثار موسیقیایی و شنیدنی ایران پس از انقلاب است.

مرگ ناصر عبداللهی هنوز هم در هاله ای ابهام است، بسیاری مرگ او را به خاطر مشکلات خانوادگی و دعوای خانوادگی میدانند و هنوز هم پزشک قانونی بر مرگ مغزی وی اشاره دارد.

با شما به مرور گوشه های از زندگی این هنرمند فقید می پردازیم که کمتر از انها شنیده اید:

  • محمد علی بهمنی با معرفی ناصر عبداللهی زمینه ساز شهرت و موفقیت ناصر بود و در ابتدای مسیر هنری این هنرمند راه را برایش هموار کرد.
  • ازدواج اول ناصر عبداللهی در سن ۱۸ سالگی با فهیمه غفوری بود که حاصل آن سه فرزند (دو پسر و یک دختر) به نام‌های نوید، نازنین و نامی بود
  • فرزند چهارم ناصر از ازدواج دومش که با فاطمه فهیمی بود و نینا نام داشت.
  • قطعه ناصریا از معروفترین آثار ناصر عبداللهی است
  • ناصر عبداللهی قبل از مهاجرت به تهران ۳ آلبوم با نام های “مِه گِنوغُم” (گنوغم به جنوبی یعنی: دیوانه)، “حکم طاعت”، “در پی خدا” را ارائه کرده است که بسیار کمتر شنیده شده است.
  • آلبوم های “دوستت دارم” و “عشق است” از معروف ترین آثار ناصر عبداللهی است که پرویز پرستویی همراه این هنرمند قطعاتی را به صورت دکلمه اجرا کرد.
  • بهنام ابطحی از بهنرین همکار های ناصر در طول سالهای فعالیتش بود و آثار بی نظیری چون “مثل روز های بارونی”، “پشت این پنجره ها”، “ضیافت” و “یه رویا” از ماندگار ترین آثار ناصر است که تنظیم و آهنگسازی آن ها را به عهده داشت.
  • قطعات اول آلبوم “عشق است” با اشعار محمد علی بهمنی با نام های “طعنه ی نا شنیده” و “عشق است” با آهنگ سازی و صدای ساز شادمهر عقیلی که در آن زمان در اوج کارهای هنری اش در ایران بود همراه بود.
  • قطعه “منو ببخش” از آلبوم “ماندگار” که بسیار معروف است با آهنگسازی “بنیامین بهادری” و “نیما وارسته” فقید همراه بود.
به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + هشت =

برو بالا