چروفوبیا
علمی

چروفوبیا چیست؟ این فرد ۹ ساعت با بادکنک در هوا معلق ماند تا این اختلال را به ما بشناساند!

آیا تا به حال نام چروفوبیا به گوشتان خورده است؟ قطع به یقین کلمه “فوبیا” را به کرات شنیده اید. اما چروفوبیا، کدام حالت از اختلال ذهنی است؟

در تصویر زیر آقای Noëmi Lakmaier’s را مشاهده میکنید، که توانست به مدت ۹ ساعت بر روی تختی که با استفاده از بیست هزار بادکنک هلیومی رنگارنگ و در سالن اپرای شهر سیدنی استرالیا تدارک دیده شده بود، دراز بکشد.

چروفوبیا

چروفوبیا

تماشای این نمایش برای عموم مردم رایگان بوده و هدف از اجرای چنین نمایشی، حمایت از قشر خاصی از افراد بوده است. چروفوبیا نوعی اختلال روانی بوده که افراد دچار به آن، از شاد بودن ترسیده و اعتقاد دارند که در پس این شادی، غمی نهفته است که به زودی به سراغ آنها خواهد آمد! دچار شدن به این بیماری، ممکن است به اجتماع گریزی و کم حرفی نیز بیانجامد.

چروفوبیا

چروفوبیا

آقای Lakmeir’s تجربه شخصی خود از این بیماری را، با انجام این کار هنری به نمایش گذاشت. در واقع او با انجام این کار، مراحل محدودیت، شکیبایی و انتظار را که بخشی از مراحل مورد نیاز برای پشت سر گذاشتن این اختلال است به نمایش کشیده است.

چروفوبیا

چروفوبیا

لازم به ذکر است، که آقای Lakmeir’s پیش از این نیز در سال ۲۰۱۶، چرخه فوبیا را در کلیسای سنت لوئیز لندن به اجرا در آورده بود.

چروفوبیا

چروفوبیا

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

برو بالا