آموزشی

چگونه از صفحات طولانی و اسکرول‌دار در اندروید اسکرین شات تهیه کنیم؟

برنامه‌های زیادی برای چسباندن دستی اسکرین‌شات‌ها و تبدیل آن به یک فایل وجود دارند ولی انجام دستی این کار واقعا خسته کننده است، در این پست یاد میگیرید چگونگی از صفحات طویل در اندروید بدون هیچ زحمتی اسکرین شات تهیه کنید.

یکی از مفیدترین قابلیتهای گلکسی اس ۸ که میتواند در سایر گوشی اندرویدی نیز وجود داشته باشد، قابلیت Scroll capture است. این ویژگی به شما اجازه تهیه اسکرین شات از صفحات اسکرولی و طویل مانند صفحات وب را می‌دهد.

برنامه‌های زیادی برای چسباندن دستی اسکرین‌شات‌ها و تبدیل آن به یک فایل وجود دارند ولی انجام دستی این کار واقعا خسته کننده است، در این پست یاد میگیرید چگونگی از صفحات طویل در اندروید بدون هیچ زحمتی اسکرین شات تهیه کنید.

داستان از اینجا شروع شد که ویژگی Capture more در Galaxy Note 5 و به صورت بهبود‌یافته‌تری در گلکسی اس ۷ مطرح شد. این قابلیت به شما اجازه میداد تا یک صفحه طولانی را از بالا به پایین  اسکرول و در یک فایل ذخیره میکردید.

این ویژگی اکنون در کانون توجه قرار گرفته است و از گلکسی اس ۸ برای فراهم کردن این قابلیت، با نام خودمانی تر Scroll capture تشکر میکنیم. با محبوبیت گلکسی اس ۸ و اعتیاد مبرم کاربران به ویژگی‌های هیجان انگیزش، افراد زیادی دنبال راهی برای گرفتن اسکرین شاتهای طولانی بر روی گوشی‌های اندرویدی خود هستند.

این ویژگی متعلق به خود اندروید نیست ولی این به معنای منتفی بودن انجام این کار نیست. اپلکیشنی تحت عنوان Stitch & Share برای آن دسته از افرادی که گوشی های گلکسی ندارند میتواند این کار را به خوبی انجام دهد.

دانلود اپ Stitch & Share: big screenshot از پلی استور

این برنامه جذاب به شما اجازه میدهد تا به صورت معمول از صفحات مورد نظر اسکرین شات تهیه کنید و سپس آنها را به صورت خودکار به یکدیگر متصل کنید (برخلاف سایر اپلیکیشنها که بایستی به صورت دستی این کار را انجام دهید). ذخیره اسکرین شات در یک فایل تمامی کاری است که شما بایستی انجام دهید. بعد از این کار به راحتی میتوانید تصویر تهیه شده را با دیگران به اشتراک بگذارید.

به کمک این برنامه شما میتوانید از سایتها، مقالات خبری و یا اپلیکیشن‌ها اسکرین شات تهیه کنید. به محض اینکه برنامه را دانلود و مجوزهای لازم را در اختیار آن قرار دادید طبق معمول اولین اسکرین شات را تهیه کنید. به پایین اسکرول کنید تا جایی که مقدار کمی از اسکرین شات قبلی در معرض دید باشد، اکنون اسکرین شات دوم را تهیه کنید. این مراحل را تا جای لازم تکرار کنید.

در پایان با سوایپ کردن صفحه به پایین، نوتیفیکیشن‌های گوشی خود را نمایان و بر روی اعلان Stitch & Share تپ کنید تا برنامه باز شود. همچنین شما میتوانید با باز کردن برنامه و انتخاب گزینه اتوماتیک در بخش تنظیمات، تشخیص خودکار اسکرین شاتها و اتصال آنها به یکدیگر را بر عهده برنامه بگذارید.

اسکرین شات پایین نمونه یک صفحه طولانی و با حداکثر رزولوشن است که توسط این برنامه تهیه شده است. با وجود اینکه نتایج این برنامه همیشه هم کامل و بی نقص نیست و با توجه به اینکه در نسخه رایگان واترمارک کوچکی در گوشه سمت راست پایین تصاویر وجود دارد ولی در مجموع باز هم میتوان این برنامه را بسیار مفید، راحت و کاربردی دانست.

دفعه بعد وقتی دوستان شما به صورت آزاردهنده‌ای چهار تصویر از یک متن واحد برایتان ارسال کردند، مطمئن شوید که لینک این مقاله را برای آنها ارسال کرده باشید! همچنین اگر ترفندها و نکات خاصی دارید که مایلید با دیگران به اشتراک بگذارید، ذیل همین پست کامنت کنید.

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

برو بالا