کاهش کلسترول و قند
زندگی و سلامت

کاهش کلسترول و قند و سم زدایی اشعه‌ها با این ماده غذایی سبز رنگ و شگفت انگیز!

کلورلا جلبک تک سلولی برای سم زدایی رادیواکتیویته، شیمی درمانی، کاهش کلسترول و قند

جلبک تک سلولی سبز رنگ ساکن آب های شیرین تایوان و ژاپن به نام کلورلا (Chlorella) که حالا شهرت جهانی یافته و در بیشتر نقاط جهان از جمله ایران پرورش داده می شود. این ماده سرشار از فیتونوترینت (Phytonutrients) فواید زیادی برای بدن مثل تنظیم عملکرد هورمون ها، سلامت قلب، کاهش فشار خون، کاهش کلسترول، و سم زدایی دارد. آن را چه در نوشیدنی های میوه ای مثل اسموتی یا غذا یا قرص مکمل میل کنید می توانید از خواص بی شمارش برای سم زدایی بدن بهره گیرید.

امروز در نت نوشت  شش تاثیر شگفت انگیر کلورلا در کاهش کلسترول و قند و سایر بیماری ها را بررسی می کنیم.

  • دفع سم فلزات سنگین

هر روز با نفس کشیدن آن هم در شهرهای بزرگ به دلیل آلودگی هوا مقداری از سم فلزات سنگین مثل  روی،جیوه، آلومینیوم یا سرب وارد بدن مان می شود. آب های لوله کشی هم ما را بی نصیب از این فلزات سنگین نمی گذارد. با استفاده از کلورلا می توانیم مانع از ته نشین شدن این فلزات در اعضای بدن و جذب آن ها توسط بافت ها شویم و به راحتی بدن را سم زدایی کنیم.

  • تقویت دستگاه ایمنی

محققان دانشگاه یون سی (Yonsei) سئول در کره جنوبی مشاهده کردند افرادی که کلورلا را به عنوان مکمل غذایی دریافت می کردند سیستم ایمنی قوی تری داشتند.

  • برطرف کردن اثرات شیمی درمانی و پرتودرمانی (رادیواکتیویته)

امروزه یکی از روش های درمانی انواع سرطان ها شیمی درمانی و پرتودرمانی است. کلورلا به دلیل داشتن کلروفیل فراوان باعث می شود تا بدن عوارض جانبی از شیمی درمانی و پرتو درمانی را بهتر تحمل و دفع نماید. این جلبک همچنین در برابر اشعه ماورا بنفش از بدن ما محافظت می کند.

  • کاهش وزن

یکی از معضلات یا بهتر بگوییم بیماری قرن اخیر چاقی است. محققان متوجه شده اند کلورلا به دلیل منظم کردن ترشح هورمون های بدن، سوخت وساز سلولی بهتر و افزایش سطح انرژی یکی از روش های خوب گیاهی برای کاهش وزن است.

  • مبارزه با سرطان

مطالعات نشان داده است کلورلا به طرق مختلفی با سلول های سرطانی می جنگد. تقویت دستگاه ایمنی بدن، قدرت دفع  سموم و تقویت سلول های تی (T) از روش هایی است که کلرولا قادر است هر آن چه را که عامل بروز سرطان است نابود کند. در واقع این جلبک سبز قبل از آن که سلول های سرطانی بتوانند به صورت توده کنار هم جمع شوند از همان ابتدای کار نابودشان می کند.

  • کاهش کلسترول و قند

با بررسی تاثیر کلرولا در خون، دانشمندان محقق دریافتند این جلبک تک سلولی باعث ترشح بهتر انسولین برای کنترل قند خون و کاهش چربی های مضر بدن مثل کلسترول می شود.

اثرات جانبی

بعضی از اثرات جانبی کلورلا عبارت است از : تورم زبان یا صورت، حساس شدن به نور آفتاب، آکنه، خستگی، سردرد، سرگیجه و دل به هم خوردگی. به همین دلیل در صورتی که سابقه حساسیت دارید یا داروی خاصی استفاده می کنید قبل از تصمیم به مصرف از این مکمل گیاهی حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

منبع:

Dr. Axe
NCBI
Journal of Medicinal Food
NCBI
NCBI

به کانال تلگرام نت نوشت بپیوندید به صفحه اینستاگرام نت نوشت بپیوندید
برای درج دیدگاه کلیک کنید

پاسخی بگذاید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

برو بالا